На голову Новини Відбулись установчі збори Громадської ради

Відбулись установчі збори Громадської ради

265
0

22 грудня 2010 року в приміщенні Вінницької облдержадміністрації відбулися перші в Україні установчі збори з формування громадських рад при обласних державних адміністраціях.

22 грудня 2010 року в приміщенні Вінницької облдержадміністрації відбулися перші в Україні установчі збори з формування громадських рад при обласних державних адміністраціях. Для участі в установчих зборах та роботи в новообраній громадській раді було подано 64 заяви від неурядових організацій. Заяви 55 інститутів громадянського суспільства відповідали вимогам Постанови № 996 та були зареєстровані. Відкрив Збори голова ініціативної групи, голова чинної громадської ради при облдержадміністрації П. Прудиус, який зазначив, що на виконання Постанови 11 листопада 2010р. на черговому засіданні громадської ради була створена ініціативна група у складі 7 осіб, яка провела підготовку до установчих зборів.

Після звіту голови слово було надано всім бажаючим поінформувати учасників про діяльність ради. Так, Грига Юлія. Голова ГО «Філософія Серця» висловила слова подяки за підтримку проекту «Шолудецька Січ -2010», в рамках якого було організовано табір відпочинку для дітей із майже 200 пільгових сімей, і вручила голові ради макет табору, зроблений вдячними учасниками і «путівку»- сертифікат на відпочинок у таборі в 2011 році. А співорганізатор проекту Руслан Штогрин вручив подяку за сприяння в організації табору.
Після визнання легітимності зборів було сформовано лічильну комісію у складі 3 осіб та обрано робочі органи зборів. За результатами голосування головою Громадської ради обрано П. Прудиуса, секретаріат у складі 3 осіб очолила Анна Чайковська, а до складу нової громадської ради увійшли всі 54 представники організацій громадянського суспільства.

 

Активну участь в установчих зборах громадської ради прийняв головний редактор газети «Голос народу +» Максим Волосевич, який запропонував безкоштовно висвітлювати діяльність громадської ради на шпальтах своєї газети.

Довідково:
Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 року за № 996 дає реальну можливість усім громадським активістам управляти державою.

До 11 лютого 2011 року по всій Україні мають бути сформовані громадські ради при органах виконавчої влади, члени яких можуть:

· надавати пропозиції щодо нормативно-правових актів та змісту роботи посадовців;

· проводити громадську антикорупційну експертизу та вимагати виконання посадовцями антикорупційного законодавства;

· здійснювати громадський контроль за врахуванням владою пропозицій та зауважень громадськості;

· допомагати органу влади працювати більш ефективно в інтересах громадян.

Рішення громадської ради є обов’язковими для розгляду органом влади. Про діяльність членів громадської ради знатиме вся країна. Адже облдержадміністрація регулярно інформуватиме про роботу громадської ради на своєму сайті.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я