Економіка Від безпілотників до кораблів: Топ-5 озброєнь, які Збройні сили України отримали у...

Від безпілотників до кораблів: Топ-5 озброєнь, які Збройні сили України отримали у 2021 році.

377
0

Від безпілотників до кораблів: Топ-5 озб…У 2021 році Збройні сили України отримали понад тисячу сто одиниць озброєння та військової техніки, серед яких модернізовані реактивні літаки, сучасні безпілотники, кораблі і стрілецька зброя.

За даними Міністерства оборони, йдеться про:

  • 5 модернізованих літаків;
  • 4 модернізовані гелікоптери;
  • 3 безпілотні авіаційні комплекси “Лелека”;
  • 2 патрульні катери;
  • 43 бронетранспортери та бойові машини піхоти;
  • 43 радіолокаційні станції та станцій РЕБ;
  • 80 мінометів;
  • 468 реактивних піхотних вогнеметів;
  • 266 снайперських гвинтівок;
  • понад 200 одиниць спеціальної техніки за видами забезпечення військ;
  • 3,5 млн одиниць ракет і боєприпасів різних типів і призначення.

Розглянемо найбільш цікаві позиції.

Безпілотний авіаційний комплекс “Лелека-100”

11 травня 2021 року комплекс був прийнятий на озброєння і одразу ж відправився у війська. Український військовий багатофункціональний безпілотний літальний апарат призначений для вирішення завдань з аеророзвідки та визначення точних географічних координат об’єктів у режимі реального часу.

Комплекс розроблений компанією DeViRo для роботи в умовах складної радіоелектронної ситуації, у режимі навмисної постановки радіозавад або блокування систем супутникової навігації. Для цього безпілотник обладнаний спеціальною анти-РЕБ системою DeViRo, яка автоматично розпізнає середовище навмисного блокування сигналізації GPS/Glonass і спроби заміни навігаційного поля.

Також БПАК стійкий до погодних умов та придатний для використання у будь-який час доби. Дозволяється використання комплексу в умовах щільної хмарності та дрібного дощу, якщо час знаходження у повітрі під дощем становить не більше 20 хвилин.

“Лелека-100” може експлуатуватися як окремо, так і у складі машини артилерійської розвідки “Барс-8АР”, розробленої для потреб ЗСУ на базі бронеавтомобіля “Барс-8”. Також можливе використання на базі американського позашляховика HMMWV.

Безпілотник побудований за модульною схемою, що дозволяє використовувати різні варіанти швидкозмінних пристроїв цільового навантаження (фото- та відеокамер) з єдиним уніфікованим інтерфейсом з’єднання. Завдяки цьому можна встановлювати необхідний модуль відповідно до вимог конкретного завдання.

Ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2

У липні 2021 році Україна отримала чергові 5 безпілотних комплексів Bayraktar TB2, які одразу ж були прийняті на озброєння Військово-морських сил ЗСУ.

На всі дрони, передані ВМС, вирішили нанести зображення хижого морського птаха, який буде символом підрозділу безпілотних комплексів у складі Морської авіації ВМС ЗСУ.

Взагалі, в Україні безпілотники Bayraktar TB2 використовуються у двох стратегічних напрямках: війна на Донбасі  і захист державного кордону з моря.

“Наземна” ескадрилья “Байрактарів” (Повітряні сили ЗСУ) призначена для ведення повітряної розвідки на Донбасі з можливістюзавдавати ракетних ударів як з самого дрона, так і з наземної артилерії за допомогою сигналу наведення з БПЛА. Озброєння “Байрактару” цілком може вивести з ладу важку бронетехніку, включно з танками.

Так, 26 жовтня Збройні сили України вперше застосували на Донбасі турецькі ударні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 в якості ударних дронів.

“Морська” ескадрилья (Військово-морські сили ЗСУ) також здійснюватиме розвідку над узбережжям і територіальними водами України у Чорному та Азовському морях, плюс служитиме засобом навігації для протикорабельних комплексів “Нептун”.

Також Bayraktar TB2 розглядається, як ефективний засіб протидиверсійної оборони – проти спроб висадки на берег морського десанту і навіть проти катерів і кораблів малого тоннажу.

Звісно, можливостей основної зброї Bayraktar TB2 (ракет вагою близько 24 кг з бойовою частиною у 10 кг) замало для того, щоб топити великі військові кораблі. Але високоточні можливості цих ракет цілком дозволяють вивести з ладу радіолокаційні системи корабля, знищити командний місток чи вразити пускові установки ракетного озброєння. Будь-що з цього приведе до виведення з ладу навіть найбільшого корабля противника.

Реактивна система залпового вогню “Верба”

В лютому 2021 року Міноборони оголосило про ініціацію створення нової реактивної системи залпового вогню (РСЗВ), якою замінить радянську БМ-21 “Град”. Для цього була поставлена задача об’єднати вже наявні розробки “Верба” від ХКБМ та “Берест” від Шепетівського ремонтного заводу, кожна з яких мала свої переваги.

Оскільки РСЗВ “Верба”, на відміну від “Береста”, розроблялась на замовлення РНБО і вже була прийнята на озброєння у 2019 році, то за основу вирішили взяти саме її (зі збереженням цієї назви для об’єднаної моделі). Розробку і серійне виробництво доручили Шепетівському ремонтному заводу, який входить до складу держконцерну “Укроборонпром”.

Разом з тим, “Вербу” було вдосконалено передовими інженерно-технічними рішеннями від РСЗВ “Берест”, насамперед, – спеціально розробленою сучасною бойовою частиною з більшою кількістю направляючих (50 замість 40).

15 вересня 2021 року модернізована РСЗВ “Верба” повторно була взята на озброєння української армії.

Модернізована система оснащена кабіною на 5 місць, а керування вогнем, прицілювання та перезаряджання здійснюється в автоматичному режимі з кабіни, без безпосереднього втручання розрахунку в її роботу.

Боєкомплект цієї РСЗВ складається з 50 одиниць 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Перезаряджання повного комплекту з 50 ракет здійснюється протягом 10 хвилин механізованим способом.

Автоматизація “Верби” сягнула такого рівня, що екіпажу можна буде працювати у бойових умовах не виходячи з кабіни: приїхали, натиснули кілька кнопок в кабіні, вразили цілі противника і поїхали. При цьому нова система вирівнювання і стабілізації платформи дозволяє значно підвищити точність вогню.

У порівнянні з “Градом”, РСЗВ “Верба” у 6 разів швидше визначає координати, у 5 разів швидше наводиться, а після стрільби за лічені секунди може змінити позицію, що дозволятиме уникати прильотів у відповідь. Процес же перезаряджання установки скоротився у 7 разів. Усе це забезпечує високу бойову ефективність та мобільність “Верби” на полі бою.

Навчально-бойовий літак Aero L-39М Albatros

2 грудня 2021 року ДП “Одеський авіаційний завод” (входить до складу держконцерну “Укроборонпром”) передав Повітряним силам ЗСУ відремонтований та модернізований навчально-бойовий літак Aero L-39М Albatros (Л-39М).

Літак Л-39 “Альбатрос” (L-39 Albatros) – це навчально-тренувальний і навчально-бойовий літак чехословацької авіабудівної фірми Aero Vodochody, запроваджений у серійне виробництво ще у 1968 році і знятий з виробництва в 1999 році, однак досі перебуває на озброєнні країн колишнього Варшавського договору.

Основне призначення літака Л-39 – початкове навчання курсантів техніці пілотування у простих і складних метеоумовах вдень і вночі, навчання елементам бойового застосування, пов’язаних з перехопленням повітряних цілей візуально, діям по наземних цілях, а також тренування льотного складу льотних училищ і стройових частин.

В рамках робіт з модернізації фахівці держпідприємства встановили на Л-39М сучасний бортовий тренажерний комплекс, який максимально наближає інформаційне поле кабіни до інформаційного поля бойових винищувачів і штурмовиків.

При цьому, апаратна та програмна частини комплексу повністю виготовлені в Україні в рамках програми імпортозаміщення.

Патрульні катери класу Island

23 листопада в Україну на борту судна Ocean Grand прибули два катери типу Island (“Айленд”), безкоштовно передані Україні США. 6 грудня вони під іменами “Фастів” та “Суми” були прийняті на озброєння Військово-морських сил ЗСУ.

Це патрульні катери прибережної зони водотоннажністю 170 тонн, довжиною 33,52 метри, шириною 6,4 метри і осадкою 2,13 метри. Вони здатні розвивати швидкість від 9 до 29,5 вузлів (номінальна – 18 вузлів) і перебувати автономно в морі до 5 днів, проходячи відстань до 2307 миль.

Катери “Айленд” мають штатне озброєння у вигляді крупнокаліберного кулемету і автоматичних гармат з дистанційним керуванням.

Катери залучатимуть до захисту судноплавства, захисту портів і морських комунікацій, патрулювання в межах виняткової морської економічної зони, забезпечення розгортання військ, посилення охорони морських ділянок державного кордону, прикриття конвоїв під час забезпечення перевезення вантажів в морі тощо.

Крім того, планується використовувати катери в операціях із протидії проявам піратства, незаконної міграції та контрабанди в акваторії чорноморсько-азовського басейну, пошуково-рятувальних роботах.

Джерело

#україна #сша #війна #озброєння

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я