На голову Політика Верховна Рада забрала держфінансування у партій, які не набрали 5% на виборах!

Верховна Рада забрала держфінансування у партій, які не набрали 5% на виборах!

603
0

Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект, яким скасовується державне фінансування партій, які не подолали 5% поріг на виборах до Верховної Ради. За відповідний законопроект проголосували 237 народних депутатів, 233 з яких представники “Слуги народу”.

Між першим і другим читанням законопроекту №1029 низка народних депутатів вносили пропозиції щодо скасування цих норм. Проте під час голосування на засіданні Ради за ці правки у середу, всі вони були провалені. І це для дірявого бюджету країни дуже добре! Отож ці норми залишилися такими ж, як і були у законопроекті до першого читання.

Так, зміни передбачають, що щорічно партіям будуть виділяти соту частину від мінімальної заробітної плати, помножену на загальну кількість виборців по багатомандатному виборчому округу на останніх виборах у Раду. Зараз цей коефіцієнт становить дві соті.

Проте право на держфінансування матимуть виключно партії, що на виборах набрали не менше 5% голосів (раніше було 2%).

Що було раніше: 29 серпня 2019 президент Володимир Зеленський вніс у Раду законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції”, в якому міститься норма про скасування держфінансуванян партій, що не подолали 5% бар’єр.

  • У 2019 році Нацагентство з питань запобігання корупції має розподілити між парламентськими політичними партіями 565,7 мільйонів гривень.
  • НАЗК надало державне фінансування 11 партіям на підставі результатів останніх позачергових виборів до Верховної Ради 21 липня 2019.

На сайті Петицій до Президекта України була розміщена Петиція, якою її ініціатори пропонували взагалі скасувати держфінансування партій, адже країна через шалені зовнішні борги на грані технічного дефолту, але Президент Зеленський НЕ ДАВ ВІДПОВІДІ на неї, хоча вона набрала необхідні 25 тисяч голосів…