Новини Верховна Рада ухвалила закон Зеленського про оборону України

Верховна Рада ухвалила закон Зеленського про оборону України

780
0

Верховна Рада у 2 читанні та в цілому підтримала президентський законопроект “Про оборону України”, який передбачає затвердження плану оборони країни у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

За відповідний проект закону 20 вересня 2019 проголосували 286 народних депутатів.

Законопроект підтримали фракції “Слуга народу”, частину голосів також дали фракції “Європейська солідарність” (15), “Батьківщина” (9), “Голос” (14), депутатська група “За майбутнє” (5) та позафракційні нардепи (9).

“Опозиційна платформа – За життя” – голосування проігнорувала!!! Вам ВСЕ зрозуміло про те, ЗА КОГО ця шваль?

Президентським проектом закону передбачено законодавче врегулювання видання плану оборони України та надання права президенту затверджувати його структуру.

У законопроекті №1011 відзначається, що “план оборони України – складова частина оборонного планування, що містить сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту”.

Раніше президент Володимир Зеленський вніс зміни у положення про військову службу на випадок “стану війни”.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про внесення змін до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України.

Про це повідомляє офіційний сайт президента, 

Так, положення доповнено пунктом 263, у якому йдеться, що в разі введення воєнного стану для формування військових адміністрацій у населені пункти відправляються військовослужбовці з метою виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки зі збереженням на військовій службі без виключення зі списків особового складу.

Заміщення посад військовослужбовцями здійснюється відповідно до переліку посад у військових адміністраціях, що підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і командного складу правоохоронних органів, і переліком посад, які можуть бути заміщені такими військовослужбовцями та правоохоронцями в районній, обласній військової адміністрації, затвердженими президентом за поданням головнокомандувача ЗСУ.

Відрядження військовослужбовців у військові адміністрації зі збереженням на військовій службі та їх відкликання здійснюється наказами щодо особового складу начальника Генштабу. Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, ці адміністрації письмово повідомляють у Генштаб ЗСУ.

За погодженням із Генштабом відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях і знову спрямовуються в його розпорядження у разі: припинення чи скасування воєнного стану; завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки; невиконання військовослужбовцем обов’язків на займаній посаді.

У разі необхідності начальник Генштабу може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши про таке відкликання начальнику військової адміністрації з наданням відповідної заміни.

Після повернення в розпорядження Генштабу ЗСУ військовослужбовці продовжують проходити військову службу або звільняються з військової служби в установленому порядку.

Крім цього, в розділі, де встановлені терміни вислуги при можливому “введення воєнного стану” для молодшого і старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, дане формулювання замінено на “оголошення стану війни“, і терміни вислуги встановлюються “до дня і часу припинення стану війни”.

Розділ про види посад і вимог при призначеннях на посаду доповнений тим, що військовослужбовці призначаються на посади і переміщуються по службі за основною чи спорідненою спеціальністю не лише з урахуванням досвіду служби, а й “рівня їхньої професійної компетентності, особистих якостей і досягнень і відповідності характеристикам посад, визначених Міністерством оборони”.

При цьому з цього ж пункту вилучено фразу про те, що “переміщення військовослужбовців по службі проводиться, як правило, без зарахування в розпорядження відповідних командирів”.

Пункт про те, що після закінчення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації військовослужбовці повертаються до військових частин, які направили на таку підготовку, доповнена тим, що курсанти навчальних частин з числа громадян, прийнятих на військову службу за контрактом осіб рядового складу, сержантського і старшинського складу , після закінчення курсу підготовки / перепідготовки / підвищення кваліфікації призначаються на посади згідно з отриманою військово-обліковою спеціальністюі, крім військовослужбовців, які зараховуються в розпорядження командира в/ч А0515 (Головне управління розвідки Міноборони).

Нагадаємо: 

  • На сході України з 2014 року триває збройний конфілкт, спонсорований Росією. У 2014 році Росія анексувала Крим.
  • Восени 2018 року в районі Керченської протоки російська ФСБ затримала три українські судна та 24 моряків.
  • У зв’язку з цим, президент вводив у 10 областях країни воєнний стан.
  • 7 вересня 2019 року 24 моряків і ще 11 українських політв’язнів вдалося звільнити з полону РФ. Росії також передали утримуваних в Україні.
  •  25 листопада 2018 року, на 5 році російської агресії, прикордонники РФ захопили в районі Керченської протоки в Чорному морі українські малі військові судна з 24 моряками
  • 26 листопада Верховна Рада затвердила указ тодішнього президента Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях України, які можуть зазнати атак з боку Росії
  • Воєнний стан в Україні тривав 30 днів, до 26 грудня 2018 року.