Економіка Верховна Рада ухвалила за основу Закон про надання статусу УБД добровольцям

Верховна Рада ухвалила за основу Закон про надання статусу УБД добровольцям

692
0

Верховна Рада України підтримала у першому читанні за основу законопроєкт про надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції.

Якщо коротко, то тепер добровольці та волонтери, захисники України у 2014 та на початку 2015 року — учасники бойових дій!

Проект Закону №2045-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції підтримали 318 депутатів.

“За” голосували більшість депутатів фракцій партій “Слуга народу”, “Голос”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, Депутатська група “За майбутнє” та позафракційні.

Проросійська фракція партії “ОПЗЖ” за закон не голосувала. Один голос “за” із цієї партії дав лише Ілля Кива.

Після прийняття законопроєкту за основу, Рада 318 голосами “за” проголосувала за скорочення терміну підготовки цього закону до другого читання.

Згідно із пояснювальною запискою до документа, метою цього законопроєкту є урегулювання правового статусу та  встановлення соціальних гарантій для всіх учасників добровольчих збройних формувань в Україні на основі принципів соціальної та історичної справедливості.

Закон передбачає надання статусу учасників бойових дій українцям, які самоорганізувалися та об’єдналися у добровільні формування, які активно брали участь у бойових діях не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв), але не увійшли до складу офіційних військових формувань.

Ініціаторами законопроєкту №245-1 стали депутати з фракцій “Слуга народу”, “Голос”, “Батьківщина”

Вчора робоча група з питань добровольців, представники добровольчого руху, волонтери та народні депутати обговорили законопроєкт щодо статусу та соціальних гарантій добровольцям, учасникам АТО та ООС.

Галина Третьякова зазначила, що цей документ підписали представники трьох фракцій: «Слуга Народу», «Голос» та «Батьківщина».

«Законопроєкт визнає добровольців та волонтерів і впроваджує механізм, відповідно до якого людям, котрі захистили наш кордон у 2014 році та на початку 2015-го, надається статус учасників бойових дій», — зазначила Галина Третьякова.

До Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів надійшли пропозиції ветеранських і волонтерських організацій щодо законопроєкту про статус добровольців.

«Зокрема, запропоновано не скорочувати термін розгляду законопроєкту, щоб ми могли спільно з представниками громадських організацій опрацювати зміни до цього документа на друге читання», — сказала голова Комітету.

Представник добровольчого батальйону ОУН Станіслав Краснов наголосив на підтримці документа.

«Я вірю в те, що цей законопроєкт буде ухвалений якомога швидше і прошу форсувати це питання. Люди не один рік брали участь у бойових діях, і це несправедливо, що вони позбавлені соціальних пільг», — наголосив Станіслав Краснов.

Водночас до Верховної Ради було внесено законопроєкт №245 авторства депутатів фракції “ЄС”.

Навіжена депутатка цієї фракції Ірина Геращенко заявила, що ініціатори законопроєку №2045-1 вкрали текст документа у депутатів “ЄС”: “Представники ЄС разом з ветеранами, волонтерами, напрацювали законопроект про статус добровольців. Але в депутаток опозиції неправильні прізвища. Тому цей комплексний і підготовлений разом з ветеранами і добровольцями закон сплагіатили слово в слово Слуги”.

При цьому вона зазначила, що головне, щоб добровольці отримали відповідний статус. Геращенко закликала наступним спільним, законопроектом, визначити статус військових медиків і парамедиків – добровольців та всіх, хто допомогає фронту у боротьбі проти російських фашистів-окупантів…

Джерело: засідання Верховної Ради України 29 жовтня 2019