На голову рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ Верховна Рада підтримала реформу НАЗК і обов’язкові декларації в Офісі президента

Верховна Рада підтримала реформу НАЗК і обов’язкові декларації в Офісі президента

348
0

Верховна Рада ухвалила закон, який змінює форму управління Національним агентством з питань запобігання корупції.

За відповідний законопроект проголосували 237 народних депутатів, 233 з яких представники “Слуги народу”.

Згідно зі змінами, керувати діяльністю НАЗК замість 5 членів буде голова, якого призначає і звільняє Кабінет міністрів. Отже, форму управління НАЗК буде змінено з колегіальної на одноосібну! Покращення, як вважаєте?

У законі прописано вимоги й обмеження для претендентів на посаду голови Нацагентства.

Його призначатимуть на 4 роки, одна і та сама особа не зможе обіймати цю посаду двічі поспіль, а однією з підстав для звільнення буде висновок комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК про неефективність такої діяльності. Голова агентства зможе призначити собі 3 заступників.

Закон набуває чинності наступного дня після публікації. З набуттям чинності цим законом достроково припиняються повноваження членів НАЗК, керівництва його апарату, членів громадської ради при агентстві.

Протягом 2 місяців Кабінет Міністрів матиме забезпечити проведення конкурсу з відбору голови НАЗК. При цьому протягом 5 робочих днів із дня набуття чинності законом Кабмін призначає тимчасово виконувача обов’язки голови НАЗК.

Велику кількість змін пропонується внести до закону про запобігання корупції.

Його дію поширено на посади в Офісі президента України, яких призначає і звільняє глава держави, а також на посади патронатної служби згідно із законом про державну службу та на помічників суддів.

В законопроекті також міститься норма про скасування державне фінансування партій, які не подолали 5% поріг на виборах до Верховної Ради.

Ще в липні в Офісі президента заявили, що напрацювали законопроект щодо реформування Національного агентства з питань запобігання корупції…

Джерело