На голову Політика Венеціансьська Комісія вважає дії Конституційного Суду узурпацією ролі парламенту!

Венеціансьська Комісія вважає дії Конституційного Суду узурпацією ролі парламенту!

159
0
Висновок Венеціанської комісії щодо освітнього закону. Текст документа |  Європейська правдаЗ’явився текст висновку Венеційської Комісії про наслідки рішення Конституційного Суду щодо електронного декларування. Комісія визнала, що рішенню бракує чіткого обгрунтування, воно не має твердої основи у міжнародному праві та ймовірно було ухвалене з конфліктом інтересів деяких суддів.
Комісія вважає, що це не лише справило серйозний негативний ефект на боротьбу з корупцією, а і підважило громадську довіру до конституційного провадження. Але яким би не було рішення, його потрібно поважати та виконувати. Верховна Рада має керуватися суспільним інтересом та забезпечити можливості боротьби з корупцією, зокрема і в судовій владі.Венеціанська комісія висловилася про термінову реформу ВРП і розкритикувала  законопроект Зеленського про судоустрій
Венеційська Комісія пропонує 3 кроки виходу з кризи:
1️⃣Відновити кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях та їх неподання. При цьому парламент може деталізувати та встановити різні санкції за різну міру проступку.
2️⃣Відновити повноваження НАЗК перевіряти електронні декларації, крім суддівських, оскільки таке право НАЗК Конституційний Суд взагалі не обмежував;
3️⃣Стосовно повноважень НАЗК щодо суддів Комісія запропонувала більш конкретно та вузько визначити повноваження НАЗК або встановити додаткові запобіжники щодо їх роботи. А щоб захистити суддів від незаконного втручання НАЗК – встановити механізм нагляду за діями органу щодо суддів, як-от оскарження або регулярне звітування НАЗК до органу суддівського врядування. Таким органом Комісія пропонує визначити Вищу кваліфікаційну комісію суддів, бо вона вже має повноваження перевіряти декларації суддів та їх доброчесність. Комісія наголосила, що таке рішення можливе лише, якщо ВККС відновить роботу і складатиметься з професійних, чесних та незалежних членів.
Доповнимо пропозиції Венеційки: парламент має також забезпечити прозору процедуру добору суддів КСУ, адже лише доброчесний склад суду зможе вберегти нас від подальших криз.
Зображення може містити: одна або кілька осіб та надворі
#влада #КСУ #венеційська комісія #корупція