Uncategorized Важливі новини 9 травня.

Важливі новини 9 травня.

415
0

– Станом на ранок 9 травня 2022 року понад 641 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. При цьому за офіційними даними, 226 дітей загинуло та понад 415 поранено.
Про це повідомляє Офіс генпрокурора.
Як зазначається, ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
За даними ювенальних прокурорів, найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 139, Київській – 116, Харківській – 99, Чернігівській – 68, Херсонській – 46, Миколаївській – 44, Луганській – 44, Запорізькій – 28, Сумській – 17, у м.Києві – 16, Житомирській – 15.

-Джо Байден повідомив, про що говорили лідери Великої сімки та Президент Зеленський.
Він зазначив: “Сьогодні я говорив з лідерами G7 і президентом Зеленським про нашу залізну єдність і відданість продовжувати зміцнювати Україну і посилювати біль Путіна”.

– Країни “Великої сімки” взяли на себе зобов’язання щодо поетапного припинення або заборони імпорту російської нафти.
“Це сильно вдарить по головній артерії путінської економіки та позбавить його доходів, необхідних для фінансування війни. “Велика сімка” також взяла на себе зобов’язання працювати разом, щоб забезпечити стабільне глобальне постачання енергії, одночасно активізуючи наші зусилля щодо зниження залежності від викопного палива”, – йдеться в тексті заяви.

– Після виїзду колони ООН за межі Донецької області, окупанти вчергове почали штурм “Азовсталі”.
Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
“Маріуполь. Очікувано, після виїзду колони ООН за межі Донецької області, окупанти почали штурм “Азовсталі”. Зокрема, вдалися до спроби прориву через міст, який був воротами евакуації. Невдало”, – зазначає він.
“Складно зрозуміти, як наші Герої відбивають атаку за атакою. Незламні та Нескорені. Щиро сподіваюсь, що вдасться врятувати всіх Захисників. Ми всі в невідплатному боргу перед ними”, – резюмує Андрющенко.

– 11 людей, які ховались в підвальному приміщенні в Шипіловому, перестали виходити на зв’язок. Пожежні загони проводили рятувальну операцію скільки цього дозволяла безпекова ситуація
Про це повідомив глава Луганської ОВА Сергій Гайдай.
“Однак росіяни практично не зупиняють вогонь по мирних помешканнях наших жителів. Неможливо до кінця розібрати завали ані в Білогорівці, ані в Шипіловому. 8 травня 24 рази вони цілили по населенню Луганщини. У Сєверодонецьку загинула жінка. У Білогорівці – два закарпатських волонтери. Серед постраждалих в Білогорівці, звісно, є діти. Як і поранену дитину з Привілля їх госпіталізовано до Дніпра”, – каже Сергій Гайдай.

– Танкери з російською нафтою продовжують безперешкодно заходити в європейські порти на тлі спроб ЄС обмежити можливості Росії з експорту цього енергоресурсу. Обходити цю заборону РФ зараз допомагає Греція.
Зазначається, що грецькі судновласники розширюють бізнес з Росією. У квітні частка Греції в транспортуванні російської нафти зросла втричі порівняно з 2021 роком.
За даними страхової компанії Lloyd’s, загалом у квітні з російських портів вирушило 190 танкерів. З них 76 під грецьким прапором.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я