Uncategorized Важливі новини 6 травня.

Важливі новини 6 травня.

555
0

– Станом на ранок 5 травня 2022 року через збройну агресію Росії загинули 223 дитини та поранені ще 408.
Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.
Ці цифри не є остаточними. Зараз прокуратура уточнює дані в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих і звільнених територіях.
Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 139, Київській – 116, Харківській – 95, Чернігівській – 68, Херсонській – 46, Миколаївській – 44, Луганській – 37, Запорізькій – 27, Сумській області – 17, у м. Києві – 16, у Житомирській області – 15.
У результаті щоденних бомбардувань та обстрілів збройними силами РФ українських міст та сіл пошкоджено 1607 навчальних закладів. При цьому 121 із них повністю зруйновано.

– Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) збирає в Україні свідчення та докази порушень, вчинених під час російського вторгнення, що можуть бути визнані воєнними злочинами.
Про це на засіданні Ради Безпеки ООН у четвер сказала Верховний комісар Мішель Бачелет.
“Місія УВКПЛ продовжує перевірку заяв про порушення міжнародного права прав людини й міжнародного гуманітарного права. У контексті збройного нападу російської федерації на Україну багато з цих звинувачень стосуються порушень, які можуть бути визнані воєнними злочинами”, – зазначила вона.
Ідеться про численні випадки загибелі цивільних осіб, зокрема через напади на лікарню, драмтеатр у Маріуполі, залізничний вокзал у Краматорську, житлові масиви в Одесі тощо.

– 66% жителів ЄС згодні з тим, що Україна має вступити в ЄС, коли буде готова. Ці ідею здебільшого підтримують у всіх країнах, окрім Угорщини (де згодні 48%).
Про це свідчать результати опитування, проведеного Flash Eurobarometer.
Найбільше людей, згодних з тим, що Україна має вступити до ЄС, щойно буде готова – в Португалії (87%), Естонії (83%), Литві (82%) та Польщі (81%).
Водночас найбільше незгодних припадає на Люксембург (38%), Грецію (37%), Угорщину (36%).
71% вважають, що Україна є частиною європейської сім’ї.

– У Міністерстві оборони США не бачать ознак того, що Білорусь може стати активним учасником війни проти України.
Про це повідомивна брифінгу речник Пентагона Джон Кірбі.
За його словами, немає жодних вказівок на те, що Білорусь має намір взяти активну участь у війні в Україні.
“Ми не відслідковуємо ознак того, що вони планують чи мають намір безпосередньо брати участь у війні в Україні”, – сказав Кірбі.

– Генсек ООН Антоніу Гутерріш прозвітував про майже 500 людей, яких вдалося евакуювати з Маріуполя і прилеглих районів.
“У спільній операції ООН та Червоного хреста евакуйовано майже 500 людей з “Азовсталі”, Маріуполя і прилеглих районів. Я сподіваюся, що подальша координація з Москвою та Києвом призведе до збільшення кількості “гуманітарних” пауз, щоб забезпечити прохід цивільним особам”, – написав Гутерріш.
Він не уточнив, куди саме вивезли евакуйованих людей і чи всі вони змогли дістатися вільної території України.

– Держбюро розслідувань (ДБР) здійснює досудове розслідування у 360 кримінальних провадженнях за фактами державної зради і колабораціонізму.
Про це у сказала радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.
“ДБР продовжує досудові розслідування у кримінальних провадженнях за фактами держзради, колабораційної діяльності та інших злочинів, що знижують обороноздатність нашої держави в умовах воєнного стану. Станом на 5 травня вже зареєстровано понад 360 проваджень за держзраду та колабораціонізм”, – сказала Сапьян.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я