На голову Новини Важливі новини 16 травня.

Важливі новини 16 травня.

91
0

– Станом на ранок 16 травня 2022 року більше ніж 650 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За офіційними даними ювенальних прокурорів 229 дітей загинуло та понад 421 поранено.
Про це повідомляє  пресслужба Офісу генпрокурора.
Як зазначається, ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
За даними ювенальних прокурорів, найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 140, Київській – 116, Харківській – 100, Чернігівській – 68, Херсонській – 48, Луганській – 45, Миколаївській – 44, Запорізькій – 28, Сумській – 17, у м.Києві – 16, Житомирській – 15.

–  Втрати військ РФ, які намагалися переправитися через Сіверський Донець на Луганщині, є одними з наймасштабніших від початку війни, вони породжують у Росії відчуття катастрофи.
Про це йдеться в аналітичній статті The New York Times.
За оцінками, що ґрунтуються на відкритих джерелах, під час цієї провальної для РФ операції було вбито та поранено понад 400 російських військових.
Видання зазначає, що 11 травня російське командування спрямувало близько 550 військовослужбовців 74-ї мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії на переправу через Сіверський Донець у районі Білогорівки Луганської області, аби оточити українські сили поблизу Рубіжного.
Супутникові знімки показують, що українська артилерія розбила кілька російських понтонних мостів та знищила велику кількість військ і техніки.
Інститут вивчення війни зазначив, що під час бойових дій було вбито або поранено 485 росіян і знищено понад 80 одиниць техніки.

– Президент України Володимир Зеленський змінив командувача Силами територіальної оборони.
Своїм указом глава держави звільнив з посади Командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України Юрія Галушкіна.
Іншим указом президент призначив генерал-майора Ігоря Танцюру Командувачем Сил територіальної оборони.

– Дії Росії фактично припинили дію основоположної угоди від 1997-го року про співпрацю між НАТО та РФ.
Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
“Російський уряд зробив очевидним, що Основоположний акт між НАТО і Росією не вартує більше нічого. Тому нам тепер слід визнати, що цей базовий акт був в односторонньому порядку розірваний Росією, не НАТО”, – сказала Бербок.

Зазначається також, що укладена в 1997-му році угода була покликана розбудувати довіру та обмежити військову присутність обох сторін у східній Європі.
“НАТО припинило практичну співпрацю із Росією у 2014-му після захоплення Москвою українського кримського півострова. Росія закрила свою місію у НАТО та офіс Альянсу у москві в жовтні 2021-го у відповідь на видворення російських дипломатів”, – нагадує Reuters.

– Сьогодні зранку в Миколаєві було чути вибухи, місцева влада заклакає містян залишатись в укриттях.
Про це повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.
“У Миколаєві лунають вибухи. Друзі, тримайтесь подалі від вікон. Залишайтеся в укриттях або дотримуйтеся правила двох стін”, – написав Сєнкевич.
Раніше о 5:19 у місті пролунала повітряна тривога. О 5:45 було оголошено її відбій.
Деталі наразі не повідомляють.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я