Новини Важливі новини 11 травня.

Важливі новини 11 травня.

517
0

– Україна застосовує всі можливі дипломатичні інструменти, щоб організувати порятунок для захисників Маріуполя, але Росія поки не дає згоди на будь-який із багатьох запропонованих варіантів.
Про це Президент Володимир Зеленський заявив у зверненні до парламенту Мальти.
“У Маріуполі досі залишаються його захисники. Вони продовжують опір на території заводу “Азовсталь”. Ми застосовуємо всі можливі дипломатичні інструменти, щоб організувати порятунок для них. Але росія поки не дає згоди на будь-який із багатьох запропонованих варіантів”, – сказав Зеленський.

– Президент Росії Володимир Путін на тлі безуспішної “спецоперації” в Україні, ймовірно, оголосить воєнний стан у РФ та розв’яже війну на окупованій території Молдови, заявила очільниця Національної розвідки США Авріл Хейнс під час виступу у Сенаті.
За словами Хейнс, Путін вирішив поширити бойові дії на територію контрольованого Росією Придністров’я. Водночас вона не уточнила, чи має наразі РФ потенціал на виконання такої забаганки Путіна.
Крім того, розвідка США дізналася, що російській лідер також планує вести довготривалу війну в регіоні, сподіваючись на те, що США та Європа “втратять рішучість” у протидії такій агресії.

– Німеччина наполягає на повному членстві України в ЄС, заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок.
“Ми наполягаємо на повному членстві України в ЄС. Ми хочемо провести поглиблену реформу в ЄС, і це буде також наукою після цієї агресивної війни. Я хочу чітко сказати, що зараз не момент для того, щоб розглядати параграфи. Зараз настав момент для того, щоб зайняти дуже чітку позицію, позицію між війною та миром”, – сказала Бербок на прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Києві у вівторок.

– Американські сенатори демократ Ричард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем зареєстрували резолюцію, що визнає Росію державою-спонсором тероризму й закликає держсекретаря США визнати Росію державою, яка спонсорує тероризм.
“Це визнання  буде важливим в американському законодавстві. Є лише чотири країни, які мають таке визнання: Куба, Сирія, Іран та Північна Корея. Ми намагаємося включити до цього списку Росію, щоб вона була п’ятою. Це компанія, з якою Росію треба асоціювати. Це тоталітарні режими, І вони не несуть добра”, – заявив Грем.

– Найбільша активність російських військ станом на 6:00 11 травня спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках. російська армія застосовує комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ) для придушення каналів радіозв’язку.
Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.
На Південнобузькому та Таврійському напрямках підрозділи противника намагаються покращити своє тактичне положення.
На Миколаївському напрямку ворог продовжує здійснювати обстріли позиції захисників і захисниць України.
Для придушення каналів радіозв’язку противник застосовує комплекси радіоелектронної боротьби.
На Криворізькому напрямку здійснював обстріли підрозділів наших військ із застосуванням артилерії.
З метою закріплення на захопленій території проводить інженерні роботи та створення нових позицій в районах населених пунктів Брускинське та Велика Олександрівка.
На Таврійському напрямку проводить демонстративні дії з метою сковування дій підрозділів Сил оборони, вдосконалює інженерне обладнання своїх позицій, поповнює запаси.

– Засідання Ради Безпеки ООН щодо гуманітарної ситуації в Україні очікується у четвер, 12 травня.
Очікується, що Рада Безпеки ООН у четвер вранці проведе публічне засідання щодо гуманітарної ситуації в Україні з ініціативи Франції та Мексики.
Очікується, що Гуманітарне бюро ООН і представники ЮНІСЕФ виступлять у раді
Крім того, Радбез також проведе засідання у середу вдень щодо нещодавнього випробування балістичної ракети Північною Кореєю.
Сполучені Штати також висунуть нову резолюцію з цього питання, але наразі голосування на цей час не заплановане.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я