На голову Новини Важлива перемога вінничан в житлово-комунальній війні

Важлива перемога вінничан в житлово-комунальній війні

171
0

За останні роки Вінниця перетворилася на одного з «передовиків» за вартістю житлово-комунальних послуг в Україні. Непрозоре, шахрайське використання двоставкового тарифу, самовільне встановлення ЖЕКами платні за ненадані або вже сплачені послуги, зловживання монопольним становищем на ринку теплопостачання, ігнорування вимог законодавства та волі громади в процесі формування тарифів – все це сумні реалії нашого життя.

 

За останні роки Вінниця перетворилася на одного з «передовиків» за вартістю житлово-комунальних послуг в Україні. Непрозоре, шахрайське використання двоставкового тарифу, самовільне встановлення ЖЕКами платні за ненадані або вже сплачені послуги, зловживання монопольним становищем на ринку теплопостачання, ігнорування вимог законодавства та волі громади в процесі формування тарифів – все це сумні реалії нашого життя.
 

Та рішуча боротьба міської громади, нашої профспілки, політичних партій приносять свої результати. 1 червня 2011 р. відбулось засідання Вінницького апеляційного адміністративного суду, якій вслід за Антимонопольним комітетом України у Вінницькій області та окружним адміністративним судом встановив протизаконний та здирницький характер прийнятого Вінницьким виконкомом «Типового договору про надання житлово-комунальних послуг». Зокрема, встановлено, що міськвиконком:

• Незаконно затвердив типовий договір про надання житлово-комунальних послуг
• Без погодження встановив вартість цілого ряду складових тарифу на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
• Протизаконно встановив перелік та вартість платних послуг, всупереч вимог чинного законодавства.
• Всупереч закону ввів платню за опломбування приладів обліку
Скорегував комунальні тарифи без перевірки їх економічного обґрунтування
 

На практиці це означає, що міськвиконком своїми протизаконними рішеннями змушував нас сплачувати за десятки видів послуг, які ми вже оплатили за комунальними рахунками. Зокрема, нас змушували віддавати гроші за такі види робіт в квартирах:

• Заміна прокладок у водопровідних кранах
• Усунення засмічень внутрішньо будинкових водопровідних мереж та каналізаційних випусків
• Регулювання зливних бачків, заміна прокладок біля дзвона та кульового клапана
• Прочищення сифонів, лежаків
• Протирання пробкових кранів і змішувачів
• Поновлення сальникових ущільнень
• Ремонт та укріплення сидінь унітазів, заміна поплавків змивних бачків
• Ремонт змивних бачків
• Виправлення та заміна кульових кранів змивних бачків
• Часткова заміна трубопроводу (до 7%) при усуненні нещільностей, витоків
• Усунення нещільностей і течі в з’єднанні трубопроводу ванних колонок
• Ремонт та заміна окремих кранів, вентилів, змішувачів
• Ремонт та заміна окремих несправних фасонних частин, трапів, сифонів, ревізій

І це при тому, що вартість всіх цих послуг вже включена в комунальну платню!
 

Як наслідок свавільних рішень міської влади кожна родина щомісячно переплачувала від 50 до 100 гривень, а загалом, за два роки дії цього «типового договору» було незаконно стягнено з мешканців кожної квартири від 1200 до 2400 гривень. Для багатіїв-чиновників, це ніби й небагато, але якщо підрахувати подібні здирництва в межах міста, то виходить що за період з весни 2009 р. загалом вінничани переплатили від 120 до 240 мільйонів гривень! Ось такі апетити в нашої «совісної» влади.
 

В європейській країні подібного керівника міста давно посадили б за грати, а в такій суворій державі як Китай – просто розстріляли. Проте Україна, як то кажуть не Китай, а тому міський керманич з телеекрану продовжує розповідати про якісь успіхи, і навіть пропонує мерам інших міст переймати свій досвід. А й справді, чому ж і ні? Адже мало хто в Україні може з подібним цинізмом говорити зі студії Савика Шустера про свої досягнення після того, як дві судові інстанції надали юридичний висновок беззаконню по-вінницькі.

Та нам з вами не потрібно миритись з безладом та слухняно віддавати останні копійки в пащу комунального монстру. Кожен з нас, повинен вимагати здійснення перерахунку сплачених ЖЕКу коштів за період з квітня 2009 р. Зробити це буде не просто, але цілком реально! Що для цього потрібно? В першу чергу звернутись до свого ЖЕКу з вимогою про перерахунок. Текст такого звернення вже розробили юристи «Голосу народу», і отримати його зможе кожен охочий в нашому профспілковому офісі. А в разі відмови в поверненні коштів, вам необхідно звернутися до суду з вимогою про повернення коштів, які ви отримаєте в подвійному обсязі. Безкоштовну правову допомогу в цій справі вам також надасть наша профспілка.

Міські чиновники-бізнесмени вигадують різні схеми для витягання грошей з наших кишень. Та саме від нас залежить коли припиниться цей безлад, адже ми є громада, ми є народ, і саме від нашої волі повинна залежати влада .

 

 

Апеляційну скаргу виконавчого комітету Вінницької міської ради залишити без задоволення, постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 23 березня 2011 р. залишити без змін. Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала буде складена в повному обсязі 6 червня 2011 р.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я