На голову Економіка В ВООЗ назвали найбільш ймовірну версію походження COVID-19.

В ВООЗ назвали найбільш ймовірну версію походження COVID-19.

113
0

Місцем первинного поширення вірусу стали південь Китаю і Південно-Східна Азія, заявив експерт ВООЗ. Інфекція потрапила від кажанів на ферму з дикими тваринами, де могли заразитися мешканці ферми або люди, що працювали на ній.

Спочатку коронавірус міг бути поширений кажанами на півдні Китаю і в Південно-Східній Азії. Про це заявив член міжнародної групи фахівців під керівництвом Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) доктор Пітер Дасзак в інтерв’ю The New York Times.

Він розповів, що коронавірусна інфекція від кажанів потрапила на ферму з дикими тваринами, де нею могли заразитися цівети, тхори, борсуки, єнотовидні собаки.

«Або люди, які там [на фермі] працювали, заразилися і завезли вірус на ринок, або вони поставили на ринок заражених тварин», – додав Дасзак.

Подальше поширення коронавірус отримав після того, як потрапив на ринок в Хуанань або в Ухані, уклав він.

Раніше французький вірусолог, нобелівський лауреат Люк Монтаньє висловив теорію про те, що новий тип коронавірусної інфекції розробили в лабораторії в Китаї. Він додав, що не вірить, що коронавірус пішов від диких тварин на ринку в китайському місті Ухань. Про те, що причиною поширення вірусу міг стати витік з лабораторії, також говорили у Вашингтоні: на початку січня колишній заступник радника екс-президента США Дональда Трампа з національної безпеки Метью Поттінгер сказав , що «з’являється все більше свідчень» цього. Цю версію висував і сам Трамп, який неодноразово звинувачував керівництво КНР в приховуванні інформації про SARS-CoV-2. У Пекіні у відповідь заявили, Що пандемію викликали окремі спалахи в різних місцях по всьому світу, а КНР стала першою країною, яка повідомила про випадки захворювання.

Місія ВООЗ, в свою чергу, виключила ймовірність того, що коронавірус мав штучне походження. Фахівці підтвердили версію, що спочатку коронавірус циркулював серед кажанів.

Вчені висували кілька версій того, як вірус міг передатися від рукокрилих людям. У серпні минулого року вірусолог Джонатан Латем і біолог Еллісон Вілсон припустили, що він міг адаптуватися до людського організму ще кілька років тому. Фахівці звернули увагу на дисертацію лікаря Лі Сю, який лікував гірників з провінції Юньнань в 2012 році. Вони очищали шахту від продуктів життєдіяльності кажанів, після чого у них з’явилися симптоми, характерні для COVID-19.

Вчені з Кембриджського університету, Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін і Гавайського університету зв’язали появу коронавірусної інфекції зі змінами клімату. Вони відзначили, що масштабні кліматичні зміни на півдні Китаю збільшили чисельність і видове різноманіття кажанів в цьому регіоні, що сприяло формуванню нових видів коронавірусів, в тому числі небезпечних для людини.

Команда експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я з середини січня перебувала в Китаї, де розслідувала походження вірусу SARS-CoV-2. Раніше на цьому тижні співробітники місії поскаржилися, що влада Китаю відмовилася надати їм необроблені дані про ранні випадки зараження COVID-19, що допомогло б встановити, коли і як почав поширюватися коронавірус. Замість цього Пекін поділився з ними своїми висновками.

Після цього радник Білого дому США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що звіт експертів повинен бути незалежним від впливу китайської влади. Посольство Китаю в відповідь звинуватило Вашингтон в тому, що він перешкоджає міжнародному співробітництву в боротьбі з COVID-19.

Джерело

#вооз #ковід #китай #сша

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я