На голову Новини В уряді підготували антикорупційний "сюрприз" для найвищих чиновників держави (ВІДЕО)

В уряді підготували антикорупційний "сюрприз" для найвищих чиновників держави (ВІДЕО)

172
0

Яценюк розповів про окремі деталі законопроекту "Про запобігання корупції"

 Яценюк розповів про окремі деталі законопроекту "Про запобігання корупції"

 

На сьогоднішньому засіданні уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк презентував програму боротьби з корупцією, яка складається з трьох блоків. Один із них – законопроект "Про запобігання корупції", покликаний викорінити корупцію у найвищих владних кабінетах України.

 

"Цей антикорупційний кодекс розроблявся із західними експертами. Дуже активною була участь наших партнерів зі США. Ми його доопрацьовували декілька разів і зараз, після прийняття рішення уряду, направимо остаточну редакцію для розгляду в Верховну Раду", – запевнив Яценюк.

 


 

 

П’ять основних нюансів урядового законопроекту "Про запобігання корупції":

 

1. Документ сконцентрований на чиновників І-ІІІ категорії – починаючи з членів уряду, Адміністрації президента, міністрів і закінчуючи керівниками центральних органів виконавчої влади, головами місцевих адміністрацій. Крім чиновників найвищої категорії, закон також стосується правоохоронців, прокурорів і суддів.

 

2. Закон передбачатиме введення обов’язкового електронного декларування доходів і витрат всіх державних чиновників І-ІІІ категорії. Будь-яка людина може отримати доступ до цієї електронної декларації.

 

3. Розширюється перелік власності, яка підлягає декларуванню. У тому числі будуть декларуватися дорогоцінності, метали, готівкова валюта, готівка як така – те, що не попадає в поточну декларацію. Читайте також: В Україні найближчим часом запустять антикорупційну та податкову реформи

 

4. Вводиться процедура моніторингу життя високопосадовців. Спеціальна національна комісія матиме повноваження під час перевірки декларацій високопосадовців отримувати інформацію з інших джерел, – чи відповідає те, що написано в декларації, стилю життя, який веде той чи інший чиновник у високих кабінетах. Національна комісія створюється за публічним, прозорим конкурсом і до неї входять представники громадськості, які будуть складати більшість у цій комісії.

 

5. Законопроект передбачає суттєве підвищення відповідальності за корупційні діяння. "У 2013 році у нас не було складено жодного протоколу про корупційні діяння по відношенню до чиновників І-ІІІ категорії, взагалі не було корупції. Якщо не прийняти ці закони, то залишиться схема, де ганяються за дрібними чиновниками, а високопосадовці, судді, прокурори, правоохоронна система перебувають під імунітетом, під корупційним імунітетом", – підкреслив Яценюк.

 

Джерело: ТСН
 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я