Війна В Україні запрацює платформа «Діти війни». Яка її функція?

В Україні запрацює платформа «Діти війни». Яка її функція?

1206
0

Інформаційна платформа «Діти війни» допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, зникли безвісти або були незаконно депортовані до росії.

В Україні 1 серпня презентуювали інформаційну платформу «Діти війни».

З початку повномасштабного російського вторгнення та постійних обстрілів кількість дітей, які фізично страждають від війни, щодня збільшується:

 • 684 — поранені,
 • 358 — загинули,
 • 197 — зникли безвісти
 • щонайменше 5703 — нелегально депортовані в росію.

Водночас станом на 28 липня правоохоронці знайшли 3833 дітей, ще 47 —  вдалось повернути з депортації.

Зараз як ніколи потрібно отримувати про них інформацію максимально вичерпно і оперативно, щоб фіксувати, розслідувати злочини і рятувати тих, кого ще можна встигнути врятувати.

«Цей портал створено як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації. Інформація, розміщена тут — це наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які армія росії щодня здійснює проти українського народу, — розповідає Дарʼя Герасимчук, Радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, координаторка інформаційної платформи «Діти війни».

Платформа має дві основні функції:

 1. Інформувати: «Діти війни» — це єдина платформа, яка надає актуальну та зведену інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни росії проти України (загиблі, поранені, зниклі безвісти, депортовані), та тих, кого вдалося розшукати і врятувати. Кількісні показники щодня оновлюють правоохоронні органи (Національна поліція та Офіс Генпрокурора), а також Національне інформаційне бюро.
 2. Допомагати розшукувати дітей: «Діти війни» — дозволяє зв’язатися з правоохоронними органами.

  Сайтом можуть скористатися як батьки загубленої, переміщеної або ж депортованої дитини, так і усі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

  Інформаційно-аналітичну підтримку команді платформи «Діти війни» надає проєкт Уряду Канади «Супровід урядових реформ в Україні».

  #ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я