На голову Економіка В Україні тіньову сільськогосподарську діяльність провадять на 12 млн га земельних угідь!

В Україні тіньову сільськогосподарську діяльність провадять на 12 млн га земельних угідь!

356
0
Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики затвердив законопроект, покликаний вивести аграрну сферу з тіні.

Як повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ), в Україні тіньову сільськогосподарську діяльність провадять на 12 млн га земельних угідь. Це призводить до втрат місцевих бюджетів в обсязі до 10-12 млрд грн та неконкурентоспроможності легальних товаровиробників.

Законопроект №3131-д покликаний вивести українську аграрну сферу з тіні. І передбачає додаткові податки для сільхозпідприємців. Вводиться нове поняття: поставлене податкове зобов’язання. Його будуть сплачувати юридичні та фізичні особи, які є власниками, користувачами або орендарями земельних ділянок. Дія закону не поширюється на власників городів та присадибних ділянок, а також паїв в офіційній оренді. Ті ж, хто потрапляє під дію закону, матимуть разом зі своїми річними деклараціями подавати додаток, в якому буде розрахована сума доплати.

-Вона буде розраховуватися: сума поставленого податкового зобов’язання буде зменшена на сплачені податки і збори платником протягом року. І різниця, яка буде, і буде доплатою, — розповіла начальниця відділу контролю та організації перевірок Запорізької облради Наталя Жихар. — Для великих і середніх аграріїв, після перехідного періоду, ставка якої вони повинні дотримуватися, складе 4,5% від нормативної грошової оцінки. Це 1215 грн. Для малого бізнесу, сільгосп бізнесу ця ставка складе 2%. Тобто 540 грн за гектар.

Для великих та середніх аграріїв ставка має підвищуватись поступово і позначки у 4,5% сягне лише у 2024 році. Втім, кажуть представники Запорізької обласної ради, до того, як схвалювати закон треба навести лад у даних держгеокадастру. Адже й досі немає тотального контролю державних земель: на обліку лише 70% сільхоз територій.

— При прийнятті цього законопроекту може виявитися, що ті платники, які офіційно оплачували всі податки і користувалися офіційно врахованою землею  будуть платити більше. А ті, хто використовував державну невраховану землю як не платили  так і далі платити не будуть. Тому в обов’язковому порядку необхідно в першу чергу врахувати всю сільськогосподарську землю.

Джерело

#влада #земля #корупція