На голову Новини В України немає договорів з Росією на придбання електроенергії – міністр

В України немає договорів з Росією на придбання електроенергії – міністр

161
0

 Україна, незважаючи на погрози глави уряду РФ Дмитра Медведєва відключити постачання електроенергії, не має договорів на придбання електроенергії у Росії та не займається комерційним імпортом

 Україна, незважаючи на погрози глави уряду РФ Дмитра Медведєва відключити постачання електроенергії, не має договорів на придбання електроенергії у Росії та не займається комерційним імпортом.

 

 «Щодо імпорту електроенергії: у нас є деякий зв’язок із РФ, тому що ми працюємо паралельно. Але жодних договорів на придбання електроенергії у нас немає», – сказав міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Продан перед засіданням уряду 10 вересня.

 

Раніше прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія може обмежити постачання електроенергії до України через відключення Києвом електропостачання в Криму.
 

 

Об’єднана енергетична система (ОЕС) України працює синхронно (паралельно) з енергетичними системами Білорусі, Російської Федерації, Молдови, і через «Бурштинський енергоострів» з об’єднаними енергетичними системами країн Західної, Центральної і Східної Європи – колишнього UCTE (Union for the Coordination of Transmission of Electricity) – Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії. Це дозволяє експортувати електроенергію як у східному, так і західному напрямах. Україна володіє профіцитним обсягом електроенергії, через що періодично накладаються диспетчерські обмеження для атомних електростанцій. Між Україною і Росією відсутні комерційні договори на постачання електроенергії. Україна займається лише експортом електроенергії. У різні роки Україна імпортувала електроенергію з РФ під час аварій на ЛЕП чи ТЕС, але це – виняткова ситуація.
 

Джерело: УНІАН

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я