На голову Новини В Україні корупція щодня «зʼїдає» більше, ніж витрачаєте на війну: 10 млн...

В Україні корупція щодня «зʼїдає» більше, ніж витрачаєте на війну: 10 млн доларів проти семи, – Вашадзе (ВІДЕО)

176
0

 Корупція «краде» з українського бюджету 10 мільйонів доларів щодня. Натомість війна з Росією Україні обходиться у 7 млн упродовж дня. Причина такого корупційного свавілля – безкарність фігурантів злочинних схем

 Корупція «краде» з українського бюджету 10 мільйонів доларів щодня. Натомість війна з Росією Україні обходиться у 7 млн упродовж дня. Причина такого корупційного свавілля – безкарність фігурантів злочинних схем.

 

Таку думку висловив екс-заступник міністра юстиції Грузії, член парламенту Грузії, засновник Фонду Інновацій та розвитку Георгій Вашадзе у прямому ефірі програми журналістських розслідувань «Народний контроль» на телеканалі ZIK.

 

«Без різкого – у тому числі й кримінального – покарання побороти хабарництво у жодній із сфер не можливо. Тим паче в таких корумпованих службах, як митна, – переконаний грузинський експерт. – Поки людині за хабарництво, участь у корупційних схемах максимальна загроза – звільнення, вона ніколи не відмовиться від стабільного і чималого «лівого» прибутку».

 

Також Георгій Вашадзе, який брав участь у розробці знаменитих антинокорупційних реформ у Грузії, дав кілька порад, як змінити митну систему в Україні.

 

Перше – звести до мінімуму кількість винятків в офіційній митній системі. Для всіх мають діяти однакові правила.

 

Друга – електронна система контролю на митниці, що зведе до мінімуму людський фактор.

 

«В Україні дуже потужні програмісти, вони можуть розробити електронну систему, що чітко фіксуватиме, звідки йде товар, куди прямує, де потім продається, – пояснив Георгій Вашадзе. – Важливо, щоб доступ до цих даний був відкритий для перегляду. Відкритість інформації – от що головне. Встановіть камери спостереження у кабінетах – показуйте он-лайн: бере митник хабар чи ні».

 

Третій момент, який виокремив Георгій Вашадзе: професійні антикорупціонери-наглядачі, які наглядатимуть за тим, як працюють митники.

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я