На голову Новини В українців не відбиратимуть майно, заставлене під валютні кредити

В українців не відбиратимуть майно, заставлене під валютні кредити

167
0

 Верховна Рада ухвалила мораторій на відчуження майна громадян, наданого як застава для отримання валютного кредиту. За таке рішення проголосував 241 депутат.

 Верховна Рада ухвалила мораторій на відчуження майна громадян, наданого як застава для отримання валютного кредиту. За таке рішення проголосував 241 депутат.

 

За словами одного з авторів законопроекту, нардепа Миколи Рудьковського, дія закону буде поширюватися на нерухоме майно, яке є основним місцем проживання, але площею для квартири не більше 130 кв. м., для житлового будинку – не більше 250 кв. м. Водночас мораторій не торкнеться народних депутатів, суддів, прокурорів і держслужбовців 1-3 категорії. Про це повідомляє УНІАН.

 

Протягом дії закону не може бути примусово стягнуте (відчужене без згоди власника) нерухоме майно, яке вважається предметом застави згідно зі статтею 4 Закону «Про заставу» та/або предметом іпотеки згідно зі статтею 5 Закону «Про іпотеку», якщо таке майно виступає як забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника або майнового поручителя) за споживчими кредитами, наданих йому кредитними установами-резидентами України в іноземній валюті.

 

Крім того, у позичальника або майнового поручителя у власності не має знаходитися іншого нерухомого житлового майна.

 

Протягом дії цього закону інші закони України з питань майнового забезпечення кредитів діють з урахуванням його норм.

 

Закон не поширюється на територію України, визнану тимчасово окупованою за законами України та/або за нормами міжнародного права.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я