На голову РУХ Ветеранів і Пенсіонерів В УКРАЇНІ СКАСОВУЮТЬ СПЕЦПЕНСІЇ ДЛЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ, СУДДІВ, НАРДЕПІВ

В УКРАЇНІ СКАСОВУЮТЬ СПЕЦПЕНСІЇ ДЛЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ, СУДДІВ, НАРДЕПІВ

191
0

Ці зміни передбачені пенсійною реформою, яку вже схвалив парламент

Ухвалений Верховною Радою України закон про пенсійну реформу скасовує призначення спеціальних пенсії для високопосадовців. Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір:

“Всі спеціальні пенсії прибираються: якісь повністю, якісь мають перехідні норми. Наприклад, по державній службі перехідна норма така, що для тих людей, які вже набули права на таку пенсію, це право залишається. В основному, всі спеціальні пенсії прибираються”, – відзначив Шамбір.

Водночас, він пояснив: для тих, хто вже отримує спецпенсії, перерахунку не буде, аж поки пенсії за звичайною системою не перевищать суми цих спецпенсій.

Таким чином, отримувачі пенсій просто перейдуть на загальну систему, пояснив заступник міністра: “Люди, які вже отримували спецпенсії, будуть отримувати й надалі – ніякого зменшення не буде. Правильно йти шляхом того, щоб менші пенсії підтягувати до великих. Саме цим шляхом ми і пішли”, – уточнив Шамбір.

Довідка: право на спеціальні пенсії мають депутати, державні службовці, судді, прокурори, службовці органів місцевого самоврядування, науковці. Спеціальні пенсії, як правило, виплачуються у підвищеному розмірі порівняно зі страховими пенсіями.

3 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект щодо пенсійної реформи.

Документ, зокрема, передбачає проведення осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я