На голову Новини В Україні стало менше корупції – дослідження

В Україні стало менше корупції – дослідження

258
0

Міжнародний рух Transparency International опублікував своє головне щорічне дослідження “Індекс сприйняття корупції” (ІСК), в якому за підсумками 2016 року Україна посіла 131 місце із 176 країн.

Це на два бали клаще, ніж показник минулого року, але “недостатньо для країни, влада якої назвала боротьбу з корупцією головним пріоритетом”, зазначили у Transparency International Україна, пише ВВС.

Разом з Україною цю сходинку із показником 29 балів розділили Казахстан, Росія, Непал та Іран.

Чим нижче країна в індексі, тим вищий у неї рівень сприйняття корупції. Рейтинг укладають на основі опитувань, в яких беруть участь міжнародні фінансові та правозахисні експерти.

Перше місце в ІСК 2016 року розділили Данія і Нова Зеландія (по 90 балів), друге посіла Фінляндія (89 балів), третє – Швеція (88 балів).

Аутсайдери рейтингу – Північна Корея (12 балів), Південний Судан (11 балів) і Сомалі (10 балів). Склад лідерів та аутсайдерів порівняно з 2015 роком майже не змінився.

Великобританія, Німеччина і Люксембург посіли 10-те місце (81 бал), США – 18-те місце (74 бали), Китай, Бразилія, Білорусь і Індія – 79-те місце (40 балів).

“Безкарність” як головна проблема

Як зазначили у Transparency, покращенню позиції України у рейтингу сприяло просування антикорупційної реформи, “але відсутність дієвої судової системи та фактична безкарність корупціонерів не дає Україні зробити потужний ривок вперед”.

За результатами дослідження, в країні стали менше використовувати службове становища в органах виконавчої влади, в поліції та збройних силах.

Відночас у судовій гілці влади ситуація залишилася тою ж, “що і за часів режиму Януковича”, наголошують у Transparency.

Серед найголовніших позитивних змін експерти назвали підзвітність державних закупівель завдяки системі ProZorro, державне фінансування партій, перші розслідування НАБУ та участь громадськості в антикорупційних реформах.

Найбільшими ж викликами дослідження визнало слабкість інституцій, покликаних забезпечувати верховенство права, надмірну зарегульованість економіки та зосередження влади в руках олігархічних кланів.

У Transparency International сформулювали рекомендації для України

За словами виконавчого директора Transparency International Україна Ярослава Юрчишина, прориву в подоланні корупції перешкоджають безкарність та недієва система правосуддя.

“Безкарність, яку досі відчувають корупціонери, зводить нанівець позитивні досягнення і не дає реформі відбутися. Відсутність результатів по поверненню коштів режиму Януковича і його соратників – яскраве цьому свідчення”, – заявив пан Юрчишин.

За результатами дослідження в Transparency International сформулювали рекомендації для України. Серед них – створити дієву систему антикорупційного правосуддя із залученням іноземних фахівців, повернути активи колишніх посадовців та почати перевірку е-декларацій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я