Економіка В Україні починається нова Руїна?

В Україні починається нова Руїна?

532
0

Саме так! «Прорив Саакашвілі» став спусковим гачком неконтрольованих процесів в Україні, війни всіх проти всіх; ця історія повторювалася в Україні вже багато разів. Судячи з усього, ми ще не вийшли з матриці самознищення (й спроб до панування на НАШІЙ землі сучасних варягів!)…

Політики так захопилися боротьбою між собою, що цього не помічають, а насправді їхні дні вже «пораховано»: як і в Біблії – «Мене, текел, фарес» – їх уже «зважено» і знайдено «занадто легкими». Війна Порошенка і Ко проти Саакашвілі і Ко – війна поганого з гіршим, війна слабких проти слабких, дурних проти дурних.

Політики так занурилися у боротьбу між собою, що не помічають – вони роздирають країну на шматки і пускають її під укіс. Вони самі є пересічними персонажами гібридної війни проти України.

Перехід Міхо через кордон знаменував: опозиційні сили, готові зносити режим Порошенка, зібрані і гуртуються до війни. У цій війні інтереси держави і народу – на другому плані, на першому – власні амбіції. Проти Порошенка і його оточення об’єдналися ображені або ті, хто вважає себе такими: «Самопоміч» і Садовий, Тимошенко і «Батьківщина», «Демальянс» і «Громадянська платформа».

Підтримують їх «ображені» олігархи, серед яких поки що засвітився лише Коломойський. Можливо, це і Фірташ, бо останнім часом багато про його облгази говорять. Коболєв казав – треба виключити їх із механізму постачання блакитного палива населенню. Точніше імена спонсорів нової фронди знатимемо пізніше.

Глобальний конфлікт між основними суб’єктами української політики визрівав давно, все до цього йшло. Є у житті України кілька непереборних протиріч. Головне з них – енергетично-житлово-комунальне. Українці завжди платили за газ, тепло і гарячу воду більше, ніж отримували послуг.

Тому олігархат поступово скупив майже всі обленерго, ТЕС, облгази, водоканали. Витрати при транспортуванні води та газу разом із приписками власникам компенсувала держава із бюджету, люди платили більше ніж споживають і власники України завжди мали скажені надприбутки.

В кожній галузі народного господарства країни була створена монопольна схема, яка при зовнішній збитковості дозволяла керівникам схем отримувати левову частку доходів і перекидати збитки на держбюджет. Не треба бути Стіґліцем, щоб здогадатися: держава з таким типом господарюванні обов’язково вилетить у трубу.

Поки економіка зростала, навіть населенню щось перепадало. Але коли ріст зупинився, кон’юнктура змінилася і торгівля ресурсами перестала приносити надприбутки. Та апетити залишилися на тому ж рівні. Останніми роками, щоб задовольняти ці апетити, олігархи і уряд почали вдаватися до відкритого шахрайства типу «Роттердам+», до відвертого шантажу населення через маніпуляції у платіжках. Тарифи підвищили, але апетити все одно не вгамовано.

Залишається для панівного класу одне: йти війною проти народу, збирати армію «тітушок», рейдерів, колекторів, які вибиватимуть борги з людей, відбиратимуть майно і продаватимуть його. Війну цю псевдоеліта хоче почати, але боїться. Вони розуміють, що треба буде здійснювати жорстку експропріацію у «холопів», а для цього потрібна жорстка рука і атмосфера справжнього терору в країні, вони розуміють – можливий спротив, тому і лячно.

Є такі, що не бояться, вірять у свою винятковість майже на рівні релігійного фанатизму – Мураєв, Шуфрич, Довгий… Є, правда, одна серйозна причина, що ставить під сумнів доцільність війни проти народу: невідомо, чи отримають «тітушки» і колектори бодай щось із людей за вигадані борги, щоб відшкодувати витрати при вибиванні боргів.

Є варіант: витіснити з ринків когось із олігархів, може навіть посадити, і за його рахунок поповнити свої прибутки. Тут не вписався Коломойський, але не він останній, в прокуратурі згадують про можливість повернення у власність української громади майна Новинського і навіть (!) Ахметова.

Тому початок гарячої фази війни «євро-орієнтованої» частини політикуму проти «злочинної влади на чолі з Порошенком» свідчить, що панівний клас не вірить в ефективність війни проти народу. Верхівка сильно сумнівається, що середній клас зможе нашкрябати ще кількадесят мільярдів доларів, а тому доведеться комусь із олігархів ставати жертвою Порошенка. Ось олігархи й пішли в контратаку.

Рецепт роботи тандему Тимошенко-Саакашвілі вкрай невигадливий: їздити, як у проекті «Україно, вставай!», по містах і нести популістську «пургу» на площах про «бариг із Банкової». Може, десь пару сотень глядачів назбирається, а десь після того, як гарячу воду взимку відключать, буде більше. Саакашавілі вже почав своє турне з Чернівців.

Ніколозович обіцяє 19 вересня відвідати Київ, хоча є одне «але» – Тимошенко, судячи з усього, не буде прати білизну в штабі Саакашвілі, надаючи свою організаційну допомогу. Вони їздитимуть по Україні, напрацьовуватимуть оргструктури і чекатимуть, поки у Порошенка урветься терпець і він зробить помилку: розжене якусь демонстрацію, когось посадить (якщо посадить Міхо або видасть його Грузії – Юлі тільки краще, конкурентів поменшає) тощо. Коли врешті-решт терпець уже в народу урветься і всі піднімуться – новий антипорошенківський союз очолить третій Майдан, а далі «справа техніки» – приблизно щось таке уявляють політтехнологи ЮВТ.

Вони тільки чомусь не помічають, що це і є сценарій самознищення, це і є шлях до Руїни.

Кумедно, але чи не першим про загрозу загинути від внутрішніх чвар для України заговорив Курт Волкер.

 

 

Навряд чи він добре знає (якщо знає взагалі) українську історію. Але він здогадався, що врегулювання ескалації політичної драми для України не менш важливо, ніж боротьба з корупцією та економічні реформи. А Тимошенко про це ще не здогадалася…

Дивно, що після скількох століть, коли сценарій Руїни вперто повторювався і ось знову він «на носі» – ні політики, ні аналітики цього не помічають, не хочуть визнати: Руїна розпочалася, ось вона, стукає нам у шибки! Єгор Соболєв на сайті «Самопомочі» демонструє неперевершену короткозорість: виставив статтю з ніби актуальною назвою «Як нам зберегти і укріпити нашу державу під час Війни за Незалежність?». Але там ні слова про ситуацію в країні – він розповідає про російських диверсантів, які будуть вбивати українців і мародерствувати. Чому вони досі не мародерствують? Мабуть, тому що ще не реалізувалися геніальні плани Садового, Тимошенко, Саакашвілі з усунення від влади злочинного режиму Порошенка? Чи не так?

Соболєв закликає зібратися аж 17 жовтня всім громадським активістам біля ВРУ і посприяти, щоб проголосували закон про антикорупційний суд і ще там щось. І це все? Недаремно кажуть: коли Бог карає – він позбавляє розуму.

Є в Україні люди, які вірять у реформаторський талант Саакашвілі. Типу «Саакашвілі знесе злочинний режим Порошенка, а далі мудрий український народ розбудує тут квітучу державу». Яку державу може розбудувати народ, якщо за 26 років він не спромігся висунути більш-менш пристойних лідерів? То Ющенко, а то взагалі – прости, Господи! – Черновецький із Кличком вигравали вибори.

Яких рішень чекати від українців, якщо народ забувся так сильно, що їздити до Росії цього року стало на 56 % більше, ніж минулого року? Українців у Московії викрадають – плювати. На сотні людей в Росії сфабрикували справи – теж плювати. Скільки відсотків людей в країні розуміє, що це серйозно – з Росією? Що або ми їх, або вони нас? Один-два відсотки? Жаль, соціологи ще не порахували.

У росіян кримінальні справи – на все наше військове командування, вони на Сєню фабрикують справи. Вони це просто так фабрикують, заради чистого мистецтва? Гадаєте, що після того, як Тимошенко із Саакашвілі почнуть рвати країну і сюди прийдуть росіяни, ці кримінальні справи не підуть у суди?

Безглузда зневага до власного життя, неповага до власної країни – ці тенденції тільки посилюються.

Насправді виходить так: Тимошенко із Саакашвілі своїм діями відкривають на заході України другий фронт Путіна. Оця драматична ескалація, про яку каже Волкер, цілком вкладається в стратегію російської гібридної війни, яку провадять мінімальними силами, і значну частину завдань в ній повинні виконувати самі українці. Ось нові «націонал-демократичні», «проєвропейські» сили по суті і виконуватимуть цю роботу.

У Фейсбуці читачі щодо попередньої статті пишуть: мовляв, не треба плутати перехід Саакашвілі, який хоче українцям добра, через кордон із проникненням росіян, які йдуть нас убивати. Та ні, це події одного порядку, дуже схожі за змістом!

Влада не відреагувала адекватно на «прорив Саакашвілі», який створює загрозу нацбезпеці. Про це чи не один обпльований усіма європейцями сайт «Миротворець» написав.

А коли влада відверто не реагує на агресивні дії Росії щодо України? Днями ще дві промовисті події відбулися. Українські прикордонники ніяк не реагували на польоти російського вертольоту над Херсонщиною. Костянтин Машовець пише, що, найімовірніше, наші генерали не давали наказу збити російський гелікоптер, який літав на нашій території, вони не побажали навіть супроводжувати ворожий апарат. Тут до психологів можна звертатися – чому наші керманичі так легко ставляться до порушення державного суверенітету, до національного приниження, може, у них є важливіші справи і важливіші пріоритети? Тому зовсім не абстрактним, не порожнім є запитання: а як наші керівники армії, як поліція і чиновники відреагують на звуки російських літаків над Києвом?

Раз над Херсонщиною гелікоптери ворога літають спокійно і наше командування намагається їх не помічати, то хто сказав, що вони і над Києвом не спробують «не помітити» агресора? А ще раніше в Бердянську засудили прикордонника, який стріляв у терористів на кордоні.

Терористів з Росії, які зі зброєю до нас приїжджали, суди штрафували і відпускали, а нашого прикордонника на 13 років посадили, ось так! А ви кажете: то Саакашвілі, а то – війна з росіянами…

Підготував Ян Борецький

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я