На голову Новини В Україні набув чинності закон про іномовлення

В Україні набув чинності закон про іномовлення

198
0

Систему іномовлення складатимуть «Мультимедійна платформа іномовлення України» та «Укрінформ».

Закон “Про систему іномовлення України”, напередодні опублікований в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України”, сьогодні набув чинності. Він створює правові основи діяльності державного підприємства, на яке покладаються завдання і функції мовлення за межами України.

Згідно з законом, систему державного іномовлення складатимуть державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» (МПІУ) та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

Основними завданнями системи державного іномовлення визначені об’єктивне, повне, своєчасне і неупереджене інформування про суспільно значущі події в Україні, офіційну внутрішню і зовнішню політику та позицію держави, діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Іномовлення надаватиме платформу для дискусій щодо офіційної позиції органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечуватиме всебічний інформаційний супровід процесу інтеграції України до ЄС та євроатлантичних структур колективної безпеки, популяризуватиме українську культуру, сприятиме зміцненню міжнародного авторитету України та підвищенню інвестиційної привабливості тощо.

Водночас документ забороняє втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також недержавних організацій у діяльність суб’єктів державного іномовлення з метою встановлення цензури, попереднього контролю чи незаконного впливу на зміст поширюваної інформації.

Програми МПІУ вироблятимуться англійською та іншими мовами, залежно від доцільності та нагальності використання тієї чи іншої мови. Але обсяг програм, вироблених англійською, повинен бути не менше 50%.

Медіаплатформа провадитиме свою діяльність шляхом створення та поширення інформаційного продукту каналами супутникового, електронного мовлення, в інтернеті. Ефірне наземне аналогове і цифрове мовлення та мовлення в кабельних мережах здійснюватиметься виключно за межами України.

Рада прийняла закон про іномовлення 8 грудня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я