На голову Новини В Україні хочуть збільшити допомогу при народженні дитини

В Україні хочуть збільшити допомогу при народженні дитини

133
0

Депутати Верховної Ради України пропонують збільшити матеріальну допомогу при народженні дитини до 70 460 гривень.

Відповідний законопроект про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» зареєстрували у Верховній Раді 24 січня. Повідомляє «Конкурент».

Як зазначається у пояснювальній записці, Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо призначення допомоги при народженні дитини та порядку її виплати розроблено з метою надання додаткових соціальних гарантій сім’ям, особливо сімей, які мають трьох і більше дітей, що сприятиме підвищенню народжуваності в Україні.

За даними ООН, за народжуваністю Україна посідає 172 місце. Упродовж 20 років смертність в Україні значно перевищує темпи народжуваності. Головною причиною негативної динаміки народжуваності є погіршення економічного становища в країні та відсутність фінансової стабільності в молодих родинах, що є важливим для прийняття рішення про народження дітей.

Автори законопроекту зазначають, що в Україні майже 400 тисяч сімей мають трьох і більше дітей. За статистичними даними, у багатодітних сім’ях виховується близько 20 % всіх дітей в країні, а багатодітні сім’ї становлять близько 4 % від загальної кількості українських сімей.

«Близько 76,4 % від загальної кількості українських сімей з трьома і більше дітьми живуть за межею бідності. Тому держава повинна дбати про багатодітні родини та надавати всіляку підтримку», – йдеться у пояснювальній записці.

Тому пропонується збільшити розмір виплат, змінити порядок призначення допомоги при народженні дитини, збільшити одноразову виплату, з чітким урахуванням прожиткового мінімуму на момент народження дитини, а також забезпечити щомісячну виплату упродовж трьох років у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму для дітей 6 років.

Допомогу при народженні дитини пропонується надавати у такому розмірі:

  • на першу дитину — 52 розміри прожиткового мінімуму (з 01.01.2017 — 70 460 грн);
  • на другу дитину — 70 розмірів прожиткового мінімуму (з 01.01.2017 — 94 850 грн);
  • на третю та кожну наступну дитину — 120 розмірів прожиткового мінімуму (з 01.01.2017 — 162 600 грн).

Пропонується першу виплату допомоги здійснювати одноразово:

  • при народженні першої дитини – у розмірі 15 прожиткових мінімумів,
  • при народженні другої дитини – у розмірі 25 прожиткових мінімумів,
  • при народженні третьої та наступної дитини – у розмірі 40 прожиткових мінімумів.

Решту суми допомоги пропонується виплачувати протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Щомісячний розмір виплати допомоги не може бути меншим від розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого на момент здійснення виплат.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я