На голову Новини В Україні говорити про деолігархізацію передчасно

В Україні говорити про деолігархізацію передчасно

89
0

Справа Корбана є показовою у багатьох аспектах. У партії УКРОП заявляють про політичні репресії. Натомість правоохоронці та представники влади запевняють, що цей арешт не має відношення до політики.

Разом з тим експерти зазначають, що попередня влада теж закликала не шукати політичного підтексту, коли арештовували Юрія Луценка чи Юлії Тимошенко. Тепер ж проблеми виникають тільки в опонентів влади. Якщо найближчим часом не відбудеться арешт знакових фігур з оточення Ахметова і Фірташа, говорити про деолігархізацію, про те, що закон стосується всіх без винятку, немає сенсу.

На думку політолога Подгорної Вікторії, всі силові структури, задіяні в цій спецоперації, — СБУ і Генпрокуратура — повністю підпорядковані президенту. Це говорить про наявність суб’єктивного фактору. Якщо простежити події останнього року, то це вже не перша спроба вплинути на команду Коломойського

Арешт Корбана стане додатковим дестабілізуючим чинником для роботи Верховної Ради. Правда, сил кількох депутатів- «укропівців» недостатньо для того, щоб ускладнити ситуацію в парламенті. Проте в перспективі вони можуть стати «точкою консолідації з іншими політичними силами для формування правої опозиції до президента.

Значно більші наслідки арешт Геннадія Корбана може мати на регіональному рівні. Зокрема, у місцевих радах «Укроп» тепер не буде створювати коаліцію з представниками БПП, що може створити проблеми для влади в декількох регіонах. Також це може мати великий вплив на вибори мера Дніпропетровська, де у другий тур вийшли представник партії УКРОП Борис Філатов і представник «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул.

businessua.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я