Новини В “Слузі народу” почали “зачистку”!

В “Слузі народу” почали “зачистку”!

615
0

“Слузі народу” стає все складніше утримувати таку велику фракцію, як було на старті роботи Верховної Ради…

В середині листопада СН позбулася двох своїх депутатів – мажоритарників Анни Скороход та Антона Полякова, вирішивши виключити їх з фракції.

Перші на вихід.

Анна Скороход – цивільна дружина банкіра Олексія Алякіна, підозрюваного в Росії в шахрайстві. У 2018 Алякіна за запитом РФ на екстрадицію затримали в Україні, але незабаром ЧОМУСЬ відпустили… Під час президентської кампанії Скороход була главою територіальної виборчої комісії в Київській області від Зеленського.

“Ще під час кампанії можна було припускати, що Скороход – проблемна дівчина. Домагаючись підтримки партії, вона підняла активістів і волонтерів, які ходили і дорікали нам в тому, що нібито ми не висуваємо кандидатами простих людей з народу. В результаті ми її взяли і вона перемогла “.

На наступний день після розгляду законопроекту про земельну реформу Скороход заявила про незаконне затримання її чоловіка, пов’язавши це з її позицією з питань ринку землі та української ГТС. Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заперечує причетність партії до затримання Алякіна, у відповідь звинувативши Скороход та її чоловіка в спробі підкупу і впливу на членів енергетичного комітету Ради.

Далі цей конфлікт обернувся у витік взаємних звинувачень між Скороход та керівництвом фракції. В “Слугу народу” визнають, що під час кампанії не надали особливої ​​уваги біографії її чоловіка, оскільки тоді спливало багато брудних матеріалів проти кандидатів і не всі вони були обгрунтовані.

На відміну від Скороход Антон Поляков приєднався до команди Зеленського ще в період президентських перегонів. За інформацією джерел, в ЗеКоманду він прийшов разом з Сергієм Гривко, який також згодом пройшов до парламенту, а його кандидатуру для 206 округу запропонував керівник ЗеКоманди в Чернігівській області та нинішній заступник голови фракції СН в Раді Павло Халімон. Разом з Поляковим вони були довіреними особами Зеленського на президентських виборах в області.

Проблеми з Поляковим почалися ще до того, як він пройшов до парламенту, скаржаться співрозмовники в “Слугу народу”. Під час кампанії він дорікав керівництво партії в тому, що нібито вони “зливали” мажоритарні округи, в тому числі і 206 округ, де Поляков суперничав з депутатом 8 скликання від цього ж округу Максимом Мікітасовим.

Ставши депутатом, Поляков не шкодував публічної критики на адресу лідерів “Слуги народу” і ініціював збір підписів за недовіру генпрокурору Руслану Рябошапка! При цьому за тиждень до свого виключення з фракції він написав заяву на вступ в партію “Слуга народу” з проханням очолити Чернігівський обласний осередок…

Групи за інтересами.

За законопроект про ринок землі не проголосували також кілька депутатів з умовної групи чернівецького бізнесмена Іллі Павлюка. Члени цієї групи спілкувалися в окремо створеному чаті, який, за інформацією видання, налічував приблизно 70 народних депутатів. Але координація і синхронність у голосуванні простежувалася приблизно серед 25 з них, каже один з джерел в оточенні Зеленського. Потенційне зміцнення позицій цієї групи стривожило і Офіс президента.

“Президент двічі зустрічався з частиною депутатів з цієї групи. Вони спілкувалися про те, як далі будуть співпрацювати і куди збираємося далі рухатися. В результаті вони зрозуміли, що той шлях, який їм пропонувався, що не дуже правильний. Після цього більшість депутатів покинули той чат “, – розповів один з членів команди президента. За його словами, зараз група Павлюка скоротилася до десяти чоловік, включаючи його родичів, і “з нею був досягнутий баланс”.

Паралельно в “Слугу народу” існує ще кілька умовних груп, але поки в команді президента не бачать в них загрозу для цілісності фракції.

Напередодні голосування за земельну реформу в керівництві фракції не особливо розраховували на підтримку цього питання з боку так званої групи Коломойського. Але в підсумку майже всі з них віддали свої голоси за документ.

За інформацією видання, останнім часом в “Слугу народу” з’явилася також неформальна група депутатів з Дніпропетровської області. В основному це мажоритарники, пов’язані зі Святославом Олійником – одним із соратників Коломойського і новим главою Дніпропетровської облради. Але їх поведінка “повністю конструктивна”.

Під спостереженням…

Формуючи команду в стислі терміни, політсила Зеленського провела в Раду дуже різних людей. Частина “слуг народу”, особливо мажоритарники, очевидно, не особливо ретельно перевірялися партією на предмет їх поглядів або минулого. Втім, навіть в самій партії не сподівалися, що заведуть в Раду стільки мажоритарників…

Яскравий приклад – історія з Романом Іванісовим, який потрапив до парламенту від СН по округу в Рівненській області. За словами генпрокурора, Іванісов має погашену судимість за зґвалтування неповнолітньої. Тоді як сам фігурант скандалу це звинувачення заперечує.

В “Слугу народу” спочатку вирішили призупинити членство Іванісова у фракції на період перевірки, але після публікації Портнова глава фракції Арахамія заявив, що він повинен скласти мандат.

До того ж багато мажоритарники, які примкнули до ЗеКоманде буквально в період парламентської кампанії, призабули про роль бренду Зеленського і “Слуги народу” в їх перемозі і відмовляються дотримуватися лінії партії. І в такій конфігурації зробити з фракції монолітну команду – завдання не з простих. Хоча, за словами Арахамія, проблемних депутатів у фракції не так вже й багато.

“Коли я спілкувався з президентом, ми говорили, що в будь-якому відборі є так звана похибка, тобто право на помилку. У нашій фракції 254 людини було спочатку, тобто 10% – це 25 осіб, 5% – це 12 осіб. Ми маємо тільки три проблеми поки що. Це навіть менше ніж 2% “, – заявив Арахамія.

Ідея закріпити в законі імперативний мандат в разі виходу або виключення депутата з фракції вже бачиться тупиковою, визнають джерела в керівництві фракції. За допомогою цього інструменту виключені або вийшли з монобольшінства депутати могли б позбутися мандата, а на їх місця в Раду зайшли б інші кандидати. Пручаються цієї ідеї в основному мажоритарники, які також радяться між собою в окремому чаті.

Після виключення Скороход та Полякова в “Слугу народу” домовилися розробити якийсь етичний кодекс, де буде передбачено за що і за яких умов депутат может позбудеться членства у фракції. “Ми доручили нашим юристам розробити положення про фракцію. Ми проголосуємо за нього на наступному тижні, коли збереться фракція”, – розповів Арахамія минулого четверга.

Зараз, в керівництві фракції збираються аналізувати голосування за “чутливі для президента питання”, як наприклад, Виборчий кодекс. Його в “Слугу народу” планують прийняти до кінця року.

Крім того, напевно непросто для партії влади пройде друге читання проекту про ринок землі…

За результатами цих голосувань фракція буде приймати відповідні кадрові рішення і, дуже ймовірно, може попрощатися з іншими “незгодними”…

Джерело