На голову Новини В Росії не бачать підстав для знижки на газ для України

В Росії не бачать підстав для знижки на газ для України

123
0

 Прес-секретар президента Росії Дмитра Пєскова заявив, про те, що підстави для знижки на газ для України немає, оскільки українська сторона нібито порушила попередні домовленості, повідомляє ИТАР-ТАСС.

  Прес-секретар президента Росії Дмитра Пєскова заявив, про те, що підстави для знижки на газ для України немає, оскільки українська сторона нібито порушила попередні домовленості, повідомляє ИТАР-ТАСС.

 

На думкуД.Пєскова, відсутність підстав для знижки пов’язана із заборгованістю Києва за газ і з тим, що на Україні більше не базується російський флот, проте остаточне рішення про знижку повинен приймати «Газпром».

 

«Поки можна констатувати, що у зв’язку з тим, що більше немає російського флоту, який базується на території України, немає приводу для знижки, немає підстав», – сказав Д.Пєсков.

 

У квітні 2010 року Росія і Україна підписали у Харкові міжурядову угоду, що продовжує перебування Чорноморського флоту РФ на Україні після 2017 року на 25 років. В обмін Київ отримав знижку на газ в 100 доларів за тисячу кубометрів, яка надавалася за рахунок обнулення мита на експорт газу, тобто за рахунок російського бюджету.

 

«І в зв’язку з тим, що Україна не оплачує свою заборгованість за газ, немає приводів для знижки, яка була підписана між Путіним і Януковичем. А яка буде доля цих рішень, це я не беруся сказати. Це має вирішувати сама корпорація», – зазначив російський прес-секретар.

 

У середині грудня 2013 Росія піднесла Україні передноворічний подарунок: Київ після багаторічного безуспішного торгу нарешті отримає 30 % знижку на газ, а на додачу – $15 мільярдів з російського ФНБ. При цьому поки незрозуміло, що Росія отримає натомість.

 

4 березня 2014 голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер на зустрічі з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим повідомив, що «Газпром» з квітня 2014 скасовує знижку на постачання газу Україні.

 

Це рішення було пояснено тим, що українська сторона не виконує досягнуті в грудні домовленості, які передбачали не тільки зниження ціни «Газпромом», але і погашення заборгованості «Нафтогазом». За його словами, Україна не розрахувалася за постачання російського газу в лютому, борг зріс до $1,89 мільярда.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я