На голову Новини В одеський порт зайшли 2 кораблі НАТО

В одеський порт зайшли 2 кораблі НАТО

136
0

Іспанський фрегат F81 Santa Maria слідом за канадським FHH333 Toronto пришвартувався в одеському морському порту…

Обидва кораблі НАТО входять до складу постійної групи SNMG2, яка несе чергування з 16 до 19 години.

 

 
 
 

 
 

“Санта-Марія” є першим з шести іспанських фрегатів однойменного типу. Він побудований компанією Bazan на основі дуже вдалих американських фрегатів типу Oliver Hazard Perry, зазначає видання.

До складу іспанських ВМС судно прийнято в жовтні 1986 року. Довжина корабля 139, ширина 14,3, углибка 8,6 метрів. Водотоннажність приблизно 4000 тонн.

Дві газові турбіни сумарною потужністю 41 тисяч к.с. розганяють його до 30 вузлів. На борту різне артилерійське, торпедне та зенітне озброєння, а також протикорабельні ракети Harpoon. Авіаційне озброєння – вертоліт SH-60 Seahawk.

“Торонто” і “Санта Марія” прибувають до Одеси після патрулювання в Чорному морі разом із іншими кораблями у складі 2-ї постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2) протягом декількох діб.

Під час перебування в Одесі капітани кораблів зустрінуться з представниками Збройних сил України та місцевої влади, працюватимуть з військовослужбовцями ВМС України, а також прийматимуть відвідувачів на борту кораблів під час відкритих для відвідувань годин.

Після Одеси кораблі візьмуть участь у навчанні “PASSEX” спільно з кораблями ВМС України в акваторії Чорного моря з метою підвищення взаємосумісності з кораблями Альянсу і держав-партнерів.

26 березня 2019 в Чорному морі завершили тренування типу “PASSEX” тральщик “Капрікорн” ВМС Франції та ракетний катер “Прилуки” ВМС ЗС України, під час яких військові моряки відпрацювали взаємодію у складі загону кораблів та спільні протимінні дії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я