На голову Новини В Криму знімали гендерні шори

В Криму знімали гендерні шори

192
0

Українська влада продовжує лишатись переважно чоловічою справою, адже більшість народних депутатів, впливових політиків та вітчизняних урядовців – самі лише чоловіки. З метою розвіяння гендерних стереотипів та пошуку реальних шляхів для підвищення ролі жінок у вітчизняній політиці в м. Євпаторія з 30 вересня по 2 жовтня 2011 р. відбувся тренінг для представників ЗМІ. Питання сексизму, гендеру та рівноправ’я полів стали основою для повчальних практичних занять та ґрунтовного теоретичного огляду.

 

Українська влада продовжує лишатись переважно чоловічою справою, адже більшість народних депутатів, впливових політиків та вітчизняних урядовців – самі лише чоловіки.
 

З метою розвіяння гендерних стереотипів та пошуку реальних шляхів для підвищення ролі жінок у вітчизняній політиці в м. Євпаторія з 30 вересня по 2 жовтня 2011 р. відбувся тренінг для представників ЗМІ. 20 журналістів з різних регіонів України під керівництвом досвідчених тренерів Світлани Закревської та і Ірини Гамбарян вчилися виявляти ознаки гендерної дискримінації та активно їм протидіяти з допомогою власних професійних можливостей. Питання сексизму, гендеру та рівноправ’я полів стали основою для повчальних практичних занять та ґрунтовного теоретичного огляду.

Апофеозом заходу стало «польове» дослідження громадської думки жителів м. Євпаторія. На досить просте запитання, про проблеми які повинна розв’язувати жінка в політиці пролунали вельми цікаві та колоритні відповіді. Переважна більшість опитаних чоловіків заявили про роль жінки «на кухні» та «біля дітей», а ось у великій політиці представниці іншої статі для них є лише приводом для глузування та невдоволення. Як заявив 50 річний кримчанин Володимир, «жінка має народжувати дітей, а не пхатись до влади».

Жінки виявились більш різноманітними у своїх коментарях. Вони говорили про соціальну сферу, пенсійне законодавство, захист прав дітей та молоді, підтримку культурницьких проектів, як про пріоритетні для жіночої уваги сфери політики. Цікавим видався й той факт, що дві з десяти опитаних жінок взагалі не змогли сформувати роль представниць своєї статі в політиці, та виявили щире здивування самою постановкою питання про можливість підійматись по політичній драбині.

Жоден з двох десятків респондентів не говорив про загальне керівництво державою або ж про керівництво такими «важливими» галузями як економіка, фінанси, військова справа, тощо.
 

Та не все так похмуро в прибережному місті. Молодий хлопець Олексій не лише визнав за жінками право на активну участь в політичному житті, а й заявив про важливість рівноправ’я представників обох полів в сфері державного управління та великої політики. Може й насправді молодь привнесе свіже дихання в гендерне рівноправ’я, та нарешті Україна стане вільною від пережитків зашореного мислення сексизму.

Учасники тренінгу покидаючи гостинну Євпаторію твердо вирішили для себе бути уважнішими до проблем гендерної рівності, та присвятити свої майбутні публікації саме цій нагальній проблемі.

МАКСИМ ВОЛОСЕВИЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я