На голову Новини В Італії обрали для церкви ікону, намальовану воїном АТО

В Італії обрали для церкви ікону, намальовану воїном АТО

164
0

Хист до малювання демобілізовані бійці АТО виявили такий, що їх картини тепер прикрашають не лише музеї та галереї міста, а й виставляються та продаються за межами країни.

27-річний Андрій Соломін узявся за цілу серію “Парадокси війни”, – йдеться в сюжеті ТСН.

Каже, що після служби замкнувся в собІ і відчував емоційну виснаженість. Та одного дня його життя змінилося. “Це трансформація мене, я ніколи не брав в руки пензля. Те, що я поміняю автомат на пензлик, якщо б мені це сказали в 13-му чи 14-му році, я покрутив би пальцем і сказав, що такого не може бути”, – зізнається він. За два роки Андрій уже написав 30 картин, які експонують на виставках, а деякі полотна придбав Волинський музей. Одну ж з ікон вподобали парафіяни італійського храму. “Я реалізовуюся, я стаю кращим, тому що я стаю іншим”, – каже чоловік.

42-річний колишній боєць “Айдару” Юрій Гучак каже, що війну привіз із собою додому. Допомогти навести лад у собі змогло тільки мистецтво. Щоправда, демонструвати свої роботи на загал поки що не наважується. “Просто малюю свої емоції, абстракції. На перший погляд воно може здатися мазаниною, але в цьому виходить те, що в тебе на серці”, – пояснив боєць.

У минулому боєць 51-ї бригади Олег Приходько сьогодні – знаний художник в Луцьку. Зараз завершує 21-ше своє полотно під назвою “Зрада”. “Це образ України, нашу Україну розіп’яли – це на теперішній час наша Україна”, – пояснює він.

Волонтерка і художниця Тетяна Мялковська не приховує, що навернути цих суворих воїнів до мистецтва – справа важка, але потрібна.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я