На голову Новини Усі підуть служити в міліцію. Такий указ Президента.

Усі підуть служити в міліцію. Такий указ Президента.

216
0

 14 жовтня 2013 року Президент України підписав указ, яким нібито скасував черговий призов. Щоправда, призов у внутрішні війська ніхто не відміняв.

 14 жовтня 2013 року Президент України підписав указ, яким нібито скасував черговий призов. Щоправда, призов у внутрішні війська ніхто не відміняв.

 

Скільки осіб буде призвано в 2014 р. відомо лише… ні, не Богу, а Кабінету Міністрів України. Відтепер вони мають вирішувати це питання, а от організовувати призовну кампанію будуть міські державні адміністрації.

Тож можна стверджувати, що в Україні більше немає зовнішніх супротивників, є лише внутрішні. Тепер основний ворог нашої держави – це народ. Саме таке твердження закріплює даний указ. Це ж відображають і бюджетні видатки. Так на Міністерство внутрішніх справ України було виділено на один мільярд більше коштів ніж на Міністерство оборони України (16 і 15 млрд відповідно).

 

 

Окремої уваги заслуговує негативна тенденція: юнаків, які проходять службу у підрозділах внутрішніх військ усе частіше залучають до охорони громадського порядку під час масових заходів, серед яких найбільш помітними є мирні зібрання, що часто носять протестний характер щодо широкого спектру суспільно-політичних питань у країні.

 

Саме на таких заходах внутрішні війська міліції все частіше виступають не тільки як захисники громадського порядку, а також як інструмент перешкоджання мирним зібранням. Такі обмеження супроводжуються силовими діями з боку міліції, арештами учасників, безпідставними та неправомірними застосуваннями спецзасобів. Держава почала активно використовувати призовників, які служать у частинах Міністерства внутрішніх справ задля розгону цивільних і політичних акцій. Було змінено екіпіровку, посилено забезпечення саме цих частин, але при цьому матеріальна ситуація в інших частинах погіршилася.

Окремо варто зауважити, що даний указ переводить Українську армію й долю держави в повне «ручне керування» Президента, адже він не вносить зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» й скасовує призов лише на 2014 р.
Не вирішеним залишається й питання кількості призовників, адже не зрозуміло яку кількість визначить Кабінет Міністрів України, буде ця кількість більшою чи меншою, ніж у попередні роки й чи не станеться так, що тепер усі призовники просто підуть не в Збройні Сили України, а у внутрішні війська.

 

Основні тези Указу Президента України № 562/2013

Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу до внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та звільнення в запас військовослужбовців у 2014 році.

 

Скасовується призов до Збройних Сил України та інших військових формувань.

 

Призов до внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України не скасовується.

 

Кабінету Міністрів України визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу до внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2014 році.

 

Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київські та Севастопольські міські державні адміністрації повинні забезпечити підготовку та проведення чергового призову до внутрішніх військ.

 

Рожкова Ганна
Голова КМО ВМГО
Фундація Регіональних Ініціатив

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я