На голову Економіка Уряд створив Боргову агенцію. А смисл? Що толку?

Уряд створив Боргову агенцію. А смисл? Що толку?

171
0

Так званий Мінфін знову інітує бурхливу діяльність… а тим часом з кожним роком зовнішній борг України все зростає…

Лише за часів бездарного керування країною Петром Порошенком та його аматорами зовнішній борг України збільшився аж в 4 рази!!! При цьому Порошенко називав свою протеже керівницю Нацбанку Валерію Гонтареву найкращою з усіх, що були там до неї! ХТО в цю брехню повірить? Бо саме вона довела гривню до девальвації (здешевлення) більше аніж вдвічі!!!

Ну а нова казка Зе-команди така… Зі створенням Боргового агентства операційна діяльність щодо держборгу переходить до новоствореного органу, а Міністерство фінансів в рамках управління державним боргом, буде визначати лише стратегічні цілі для агентства.

Про це повідомила прес-служба Мінфіну і пояснила функції нового агентства.

У Мінфіну наголошують, що на даний момент повноваження з формування та реалізації управління державним боргом та гарантованим державою боргом повністю відносяться до компетенції Міністерства фінансів.

Така модель є типу “дієвою”, проте її ефективність стримується необхідністю тривалого погодження управлінських рішень, від оперативності прийняття яких залежить ефективна реалізація боргової політики…

А тим часом…

Мінфін заявляє, що перехід до нового формату управління державним боргом дозволить досягти відразу трьох цілей:

По-перше, працюючи як окремий центральний орган виконавчої влади, Боргове агентство не буде залежати від політичних чинників, що важливо для підвищення довіри інвесторів та прогнозованості процесів управління державним боргом в довгостроковій перспективі.

По-друге, інституційна спроможність, якою буде наділено Боргове агентство, дасть змогу більш комплексно та ефективно застосовувати інструменти по управлінню державним боргом.

Завдяки цьому, потреби Уряду в фінансових ресурсах будуть забезпечуватись на найбільш вигідніших для країни умовах та з урахуванням довгострокових ризиків.

По-третє, Боргове агентство зможе використовувати вдосконалені механізми управління ліквідністю застосовуючи найсучасніші ринкові інструменти.

Це в свою чергу, дозволить уникнути криз ліквідності та платоспроможності на початку бюджетних періодів, забезпечивши ефективне використання тимчасово вільних коштів з формуванням додаткових доходів бюджету.

“Створення Боргового агентства – відповідь на вимоги часу та наслідок виваженого аналізу поточної ситуації, що відповідає найкращим міжнародним практикам.

Питання: хто повірить оцим побрехенькам? Бо реалії життя отакі!

Запровадження агентської моделі управління, як найбільш ефективної, сприятиме покращенню якості й розширенню можливих інструментів боргової політики”, – зазначив заступник міністра фінансів Василь Шкураков.

Зазначається, що підтримана сьогодні Радою модель управління державним боргом десятиліттями успішно функціонує в таких країнах Європейського союзу як, Австрія, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Швеція та інших.

 

Урядовці вкотре імітують реформи…

і вони думають, що Народ і далі буде вірити оцим побрехенькам?… а тим часом керівники Нацбанку покривають своїх корупціонерів… а Гонтарева на вкрадені гроші купила хатинку в Лондоні…