На голову Економіка Уряд презентував мобільний застосунок «Дія» для отримання різних довідок через інтернет!

Уряд презентував мобільний застосунок «Дія» для отримання різних довідок через інтернет!

621
0

Цей застосунок дозволить зберігати документи в електронному вигляді і спростить користування державними послугами онлайн.

 

 

Міністерство цифрової трансформації провело презентацію мобільного застосунка «Дія» та національної онлайн-платформи «Дія. Цифрова грамотність».

На заході були присутні президент Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Олексій Гончарук, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та розробники застосунку.

Першим слово взяв Зеленський.

«Інші країни йдуть до цього роками, а ми змогли за пів року. Наскільки мені відомо, ми стали третьою країною Європи, яка має щось подібне. На створення цього додатку не було витрачено жодної гривні з державного бюджету України», – заявив президент.

«Кожен хоча б раз в житті намагався взяти довідку або оформити якийсь дозвіл. Всі ми були жертвами умовної Тамари Іванівни в маленькому віконці, у якій вічно поганий настрій і завжди короткий день. Всі ми зустрічали умовного Віктора Петровича, якому потрібно щось занести, щоб отримати його підпис. Держава це змінює», – зазначив він.

«Дія» – мобільний застосунок, яке дозволить зберігати документи (наприклад, водійські права і техпаспорт) в електронному вигляді і спростить користування державними послугами онлайн.

Прем’єр-міністр Гончарук анонсував оцифровку найбільш актуальних 50 послуг серед громадян вже цього року.

«Наша мета за наступні три роки оцифрувати абсолютно всі державні послуги», – підкреслив він.

Також прем’єр розповів про плани навчати населення цифровій грамотності.

До 2024 року, як планує уряд, завдяки застосунку «Дія» 100% публічних послуг будуть доступні громадянам та бізнесу онлайн, 6 млн українців будуть залучені до програми розвитку цифрових навичок, а доля ІТ у ВВП країні виросте до 10%.

За планами у лютому у застосунок будуть здолані цифровий поліс страхування на авто, цифровий паспорт, цифровий студентський квиток, цифровий закордонний паспорт; у березні – штрафи на авто, цифровий податковий номер та дані користувача з реєстрів.

Додаток модна завантажити у Google Play та Apple Store.

В телеграм-каналі застосунку, зазначається, що якщо «ви завантажили Дію і не можете авторизуватися – не панікуйте. Все під контролем. Ми прогнозували технічне навантаження на Дію і були готові до нього». Баги будуть усунути, як очікується, за декілька годин.

Додаток запустили 11 грудня 2019 в тестовому режимі, тепер він почав працювати повноцінно. Зараз в ньому доступні водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів українців.