На голову Економіка Уряд посилить покарання брехливим “мінерам”!

Уряд посилить покарання брехливим “мінерам”!

301
0

Кабінет міністрів ініціював посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про замінування!

Джерело: пресслужба Кабміну 18 грудня 2019

Дослівно: “Передбачено обов’язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.  Також посилюється відповідальність за лже-замінування критично важливих об’єктів інфраструктури – передбачено позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна”.

Йдеться про лже-замінування будівель, лікарень, закладів освіти та інших суспільно важливих об’єктів, виведення з ладу яких може заподіяти майнову шкоду та становити загрозу для життя і здоров’я людей.

Згідно з відомостями Нацполіції, за п’ять місяців 2019 року слідчими розпочато досудове розслідування близько 600 кримінальних правопорушень щодо неправдивих повідомлень про замінування.

Зараз за ст. 259 ККУ (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років. Якщо такі дії призвели до тяжких наслідків або скоєні вдруге – порушникам загрожує від 4 до 8 років ув’язнення.

В останні роки в Україні значно зросла кількість повідомлень про замінування, від чого страждають тисячі людей. Неправдиві повідомлення створюють незручності для тисяч жителів столиці та призводять до значних витрат бюджетних коштів, оскільки поліція не може ігнорувати дзвінок про “мінування” і щоразу проводить перевірки.

У листопаді 2019 чоловіка засудили до 6 років ув’язнення за “мінування” станцій “Київського метрополітену”…