На голову Економіка Уряд ФРН позбавляє Україну перспективи членства в Євросоюзі.

Уряд ФРН позбавляє Україну перспективи членства в Євросоюзі.

43
0

У травні Габек був в УкраїніУ травні Габек був в Україні.

Влада Німеччини підриває санкції проти Росії і позбавляє Україну перспективи стати членом Європейського союзу. Про це в інтерв’ю Der Spiegel, опублікованому 4 червня, заявив співголова німецької партії “Союз 90 / Зелені” Роберт Габек.

“Уряд ФРН будує “Північний потік – 2″ – трубопровід, який стосується інтересів безпеки України та підриває санкції проти Росії, […] позбавляє Україну перспективи вступу в ЄС”, – сказав німецький політик.

Він підкреслив, що Німеччина постачає озброєння до Єгипту, “який підігріває громадянську війну в Ємені”, але водночас Україні, на яку напали, не надає “навіть санітарного транспорту, міношукачів, старих позашляховиків або приладів нічного бачення”.

Габек закликав німецький уряд надати підтримку Україні в розмінуванні її території.

Контекст:
У травні Габек приїжджав в Україну і 24 числа зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, а також відвідав Донбас. Німецький політик говорив, що Німеччині “варто переглянути принципове “ні” в питанні надання Україні військової допомоги.

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) і “Нормандської четвірки” (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

3 червня голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук заявив, що реальних результатів переговорів немає.

Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.

6 жовтня 2020 року за підсумками саміту в Брюсселі Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Сторони очікують на подальше посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох галузях: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.

Курс на членство в ЄС закріплено в Конституції України.

У березні 2021 року Зеленський заявив, що Україна сформує коаліцію країн-лобістів для вступу в ЄС.

Джерело

#україна #німеччина #зеленський #габек

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я