Новини Уряд підлаштовує Законодавство під газову аферу

Уряд підлаштовує Законодавство під газову аферу

303
0

Кабінет Міністрів затвердив порядок перегляду граничних роздрібних цін на природний газ для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ), згідно з яким коригування цін може здійснюватися урядом кожні півроку в разі, якщо вартість імпортованого газу збільшиться за півріччя більш ніж на 10%.

Про цейдеться в постанові №90 від 21 лютого, яким уряд вніс зміни до постанови від 1 жовтня 2015 року про покладення спеціальних обов’язків щодо поставок газу на НАК “Нафтогаз України”, пише Голос народу.

Попередня редакція постанови уряду про покладання на “Нафтогаз” спеціальних обов’язків передбачала, що квартальне коректування цін на газ для населення в разі істотної зміни цін імпортного паритету, але механізму такого перерахунку встарій редакції прописано не було. Тепер Кабмін вводить 2 новихпоняття – “газовий рік” (з 1 жовтня по 30 вересня) і “газове півріччя” (з 1 квітня по 30 вересня і з 1 жовтня по 31 березня).

При розрахунку граничної роздрібної ціни газу для населення і ТКЕ міністерством будуть враховуватися: середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя) з урахуванням витрат на транспортування до українського кордону і входу в ГТС в перерахунку на офіційний курс НБУ за 2-й і 3-й місяці поточного газового півріччя (аботравень-червень, або листопад-грудень), а також тарифи на поставку і розподілу газу всередині України, ПДВ і торгова націнка постачальника. Такі розрахунки Міненерго буде проводити за 2 місяці до початку кожного наступного газового півріччя.

Що це значить? А те, що у категорію “торгова націнка постачальника” можна заховати будь-які тарифи. Вирішили олігархи підзаробити грошей – підвищили “націнку”. На газ українського, між іншим, видобутку. І можна збільшувати ціну на газ для населення кожних пів року.

Якщо кажуть, що є такі собі “справедливі тарифи” і “ринкова ціна на газ” – не вірте. Немає жодних раціональних розрахунків у визначеній сьогодні ціні на газ. Є лише бажання отримувати надприбутки, прикриваючись законодавством непередбаченої необхідності підлаштовуватися під “торгову націнку постачальника”.

Віктор Малиновський

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я