Економіка Україні потрібно до 12 мільярдів доларів для збільшення зимових запасів газу

Україні потрібно до 12 мільярдів доларів для збільшення зимових запасів газу

203
0

Українській державній енергетичній компанії НАК «Нафтогаз України» може знадобитися від 8 до 12 мільярдів доларів для закупівлі природного газу на зиму після розпорядження уряду про збільшення запасів палива.

Компанія, яка зараз закуповує газ незалежно від того, наскільки високі ціни для виконання замовлення, повинна збільшити обсяги палива, що зберігається в сховищах, до 19 млрд кубометрів до початку опалювального сезону, який зазвичай починається в середині жовтня, заявив генеральний директор Юрій Вітренко в четвер у своєму офісі у центрі Києва.

За його словами, спочатку Нафтогаз планував мати 15 млрд кубометрів газу та відновити закупівлю палива у четвертому кварталі. В даний час у країні є 11,3 мільярда кубометрів у сховищах, і заготовити запаси на зиму буде дуже складно, окремо заявив у п’ятницю прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ми говорили з потенційними кредиторами, у тому числі з урядом США, але поки що немає зобов’язань щодо надання нам повної суми”, – сказав Вітренко, якому довелося перервати інтерв’ю через сирен. “Враховуючи тимчасові обмеження, практично єдиним джерелом є державний бюджет”. .

«Нафтогаз» також має деякі ліквідні активи, які він планує продати, сказав Вітренко, не вдаючись у подробиці, пославшись на міркування безпеки. Він також відмовився повідомити, скільки газу «Нафтогаз» уже імпортував, пославшись на ті самі причини.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я