Економіка Українцям розповіли, як забезпечити свою старість !

Українцям розповіли, як забезпечити свою старість !

864
0

Демографічна криза і масова еміграція населення можуть призвести до того, що незабаром кількість працюючих і пенсіонерів в Україні зрівняється. При такій статистиці соціальні виплати будуть мінімальними. Врятувати ситуацію можуть недержавні пенсійні фонди.

Недержавний пенсійний фонд – як правильно обрати?

При виборі Фонду потрібно звернути увагу на прозорість його роботи, розмір фонду (активи, кількість клієнтів), відкритість інформації про поточну діяльність фонду, інвестиційні результати. Експерти також радять вже після того, як споживач став учасником фонду, періодично перевіряти стан свого рахунку – якщо результати роботи НПФ не задовольняють, раз в півроку дозволено переводити свої кошти до іншого фонду. В Україні зараз зареєстровано близько 60 НПФ, третина з яких ведуть активну публічну діяльність і мають непогані результати.

Недержавний пенсійний фонд – кого можуть позбавити виплат

Учасником може стати будь-яка людина, але варто пам’ятати, що чим більше часу до пенсії і відповідно для накопичення — тим краще. І навпаки, чим ближче до пенсійного віку, тим більші внески потрібно буде робити, щоб отримати відчутний результат у вигляді пенсії. Додамо, вимог щодо суми, яку можна перераховувати на місяць, немає. За словами директора Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів Тетяни Сальникової, ідеальний варіант — перераховувати у фонд 10% на місяць від свого доходу.

Недержавний пенсійний фонд – чи є ризик втратити гроші ?

Сальникова стверджує, що законодавчо робота недержавних пенсійних фондів в Україні прописана добре. Їх роботу контролює державний регулятор — Нацкомфінпослуг, додатково роботу всіх пенсійних фондів перевіряє Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

“В Україні вже було кілька випадків, коли недержавні пенсійні фонди зливалися. Але все пройшло безболісно”, — говорить Тетяна Сальникова.

Недержавний пенсійний фонд –коли виплачують пенсії? 

Виплати стартують за 10 років до офіційної пенсії – після 50 років. При цьому можна достроково отримати всі гроші з рахунку, якщо:

  • власник рахунку знаходиться в критичному стані здоров’я,
  • в разі інвалідності,
  • власник рахунку виїжджає за кордон на постійне місце проживання,
  • якщо сума накопичень невелика і складає до 94 тисяч гривень.

Якщо пенсіонер помер і не отримав всі виплати, гроші виплачуються родичам.

Джерело:https://narodna-pravda.ua/2019/09/17/pensiya-ne-vid-derzhavy-ukrayintsyam-rozpovily-yak-zabezpechyty-svoyu-starist/