На голову Економіка Українців зобов’яжуть розповісти державі про все своє майно!

Українців зобов’яжуть розповісти державі про все своє майно!

282
0

Українців можуть зобов’язати поголовно подавати в податкові органи декларацію про всіх наявних у них майно. Відповідні ініціативи закладені в законопроект №2128, який 11 вересня у Верховній Раді зареєстрували два нардепа від «Батьківщини».

Свою ідею вони запропонували в якості альтернативи президентським ініціативам провести в Україні податкову амністію. Однак в пояснювальній записці категорично відмовилися називати гучний проект цим словом, уточнивши, що в їх версії податки доведеться платити за базовою ставкою.

В чому суть ?

У дійсність мета документа рівно та ж – повернути в Україну виведені кошти і мотивувати українців вкласти приховані під подушкою капітали в економіку. Але домагатися її пропонують дещо іншими методами.

Всю програму розділили на умовні 2 частини.

На першому етапі, з 1 червня по 1 жовтня 2019 року, пропонують провести спеціальну її частина. В рамках якої люди зможуть задекларувати тіньові доходи і накопичення, заплативши податок. Тут можливі два варіанти: в разі покупки 5-річних ОВДП ставка буде нульовою. У всіх інших – складе 5%. Ця частина програми є добровільною і супроводжується розширеної захистом декларантів від претензій податкових і правоохоронних органів, яка закріплюється в письмовій угоді.

Другий етап зобов’язує всіх без винятку українців, вартість активів яких перевищує 2 млн грн. (Що не так вже й багато, з урахуванням цін на квартири і машини), в період з 31 грудня 2020 го по 1 травня 2021-го року подати декларацію з повним переліком всього майна і його вартості.

Тих, хто відмовиться внести дані, автоматично запишуть в податкові ухильники з усіма витікаючими наслідками, а також випишу штраф в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів (3,4 тис. Грн.).

Разом з тим, які подали декларацію буде надана часткова амністія, що захищає їх від ряду претензій з боку податкових органів. Останні зможуть перевірити достовірність внесених даних, але не матимуть права задавати питання, звідки у людини взялися гроші на майно.

Не зможуть скористатися пільгами корупціонери.

За підрахунками авторів законопроекту, проведення такої акції дозволить залучити в бюджет за рахунок продажу довгострокових ОВДП від $ 10 до $ 15 млрд.

Разом з тим, слід зазначити, що це далеко не єдиний внесений в Раду законопроект, в тому чи іншому вигляді пропонує провести амністію капіталів в Україні. Раніше UBR.ua писав про ідею нардепів від «Європейської солідарності» закрити очі на тіньові доходи громадян при сплаті податку 5% або 9%. Який з них в кінцевому підсумку буде прийнятий парламентом – неясно.

 

Джерело:https://ubr.ua/finances/taxes/ukraintsev-objazhut-rasskazat-hosudarstvu-o-vsem-svoem-imushchestve-3886649