На голову Економіка Українців масово обманюють з оплатою комуналки!!! Як повернути гроші?

Українців масово обманюють з оплатою комуналки!!! Як повернути гроші?

585
0

Начальник управління юстиції міста Києва, Станіслав Куценко, заявив, що українців масово обманюють з оплатою комуналки. Дана схема працює в Україні протягом багатьох років. Але при бажанні, можна повернути гроші, отримані обманним шляхом!

Постачальники всіх комунальних послуг беруть участь в схемі, яка на протязі багатьох років дозволяє їм незаконно отримувати колосальний прибуток. Йдеться про платежі за воду, газ і тепло.

Про це, в телеефірі розповів начальник Головного територіального управління юстиції Києва, Станіслав Куценко. Чиновник дав рекомендації українцям: як повернути гроші, переплачені за послуги ЖКГ.

«Якщо брати поставку тепла, номінальна вартість гігакалорії – 1400 гривень. Але є міста-рекордсмени: Сміла, Черкаська область, Кіровоградська область. Де переплата була більше ніж на 1000 гривень. Це через те, що є місцеві компанії-посередники, легалізовані міською владою. У деяких регіонах ці компанії-посередники зареєстровані в інших країнах: Угорщина, Кіпр. Ці посередники наживаються на нас. У Києві гігакалорія була приблизно 1650 гривень. Тобто переплата була 250 гривень », – розповів Куценко.

Представник Мін’юсту повідомив, що відомство розробило заяву на постачальників певних послуг. Згідно з яким, кожен українець може зажадати від постачальників послуг пояснень: звідки в платіжці беруться додаткові гроші. В кінці заяви – вимога повернути гроші.

Зразок такої заяви є на сайті Міністерства юстиції та на сайті Головного територіального управління Мін’юсту в Києві.

«Вимога говорить про те, щоб платити чесний тариф. Все, що більше 1400 гривень за гігакалорію тепла – переплата », – підкреслив чиновник.

За словами Куценко, з газом, довести факт обману з переплатою складніше. Необхідно звертатися до постачальника, щоб він дав обґрунтовані ціни. У той же час, на даний момент ще немає точної цінової межі, яку встановлює уряд.

«Але якщо говорити про гарячу воду, то тут є чіткі факти. Якщо немає сушки для рушників, це – 75 грн. 74 коп. за кубометр. Якщо є – 83 грн. 66 коп. У Києві в основному ми платимо 90 – 100 гривень. Тобто переплата 15-20%. Часто тариф оплачується за поставку гарячої води, нібито з сушінням для рушників. А насправді він не підключений, і людина їм не користується. Тут переплата до 25% може бути », – повідомив він.

Чиновник підрахував, скільки заробляють комунальники в цьому випадку на одній українській родині.

«Якщо порахувати, що в родині 5 кубів на місяць. Множимо на 20 гривень – це 100 гривень на місяць, або 1200 за рік переплата за гарячу воду. А для сім’ї, де 4 людини, може бути 8-9 кубів за місяць. Коли часто ходять в душ, ванну, миють посуд », – зазначив Куценко.

Представник Мін’юсту розповів, що робити людям, якщо вони зрозуміли, що на оплату комуналки їх обманюють. Для цього вже створені спеціальні механізми.

«В інтернеті можна задати пошук:« як платити за чесної платіжці ». Або по цьому пошуковому механізму, або за проектом «Я маю право» можна оформити відповідну заяву. Ми його розробили. Не потрібно винаходити велосипед. У полях звернення міститься інформація: хто є постачальником послуги, яка послуга дається і дані безпосереднього заявника. Ви вписуєте ваші дані: ПІБ, адреса, квартира. Дуже бажано прикріпити платіжки. Якщо є договір з постачальником послуг – також додати », – перерахував чиновник.

Куценко повідомив, що робити після цього.

«Цю заяву необхідно відправити на постачальника послуги: тепла, газу, гарячої води. У платіжці написано: кому ви оплачуєте. Зверху – назва певного товариства з обмеженою відповідальністю. Там вказані код ЄДРПОУ, адреса. Туди потрібно відправляти », – пояснив він.

Крім цього, Куценко рекомендує, паралельно звертатися зі скаргою в «Держпродспожівслужби».

У разі, якщо звернення буде проігноровано, Куценко рекомендував звертатися прямо до суду. За його словами, в центрах правової допомоги, українці можуть отримати первинну консультацію про те, як це зробити.

«Я сам подавав такі звернення, щоб перерахувати. Зараз чекаю відповіді. Шанс є завжди. Тому що починаєш боротися – можеш перемогти. Я закликаю українців – побільше подавати такі скарги. Тому що разом ми можемо докопатися до істини », – резюмував чиновник.

Ймовірно, зараз не залишилося українців, які б не зрозуміли, що їх масово обманюють з оплатою комуналки! Так само зрозуміло, що добровільно ніхто нічого не віддасть. І тепер кожен для себе може вирішити: годувати далі ненаситних чиновників або спробувати повернути гроші?

джерело