На голову Економіка Українці витрачають на продукти харчування 42% своїх доходів!

Українці витрачають на продукти харчування 42% своїх доходів!

455
0

У 2018 році видатки на продукти на одного українця склали близько 23 тис. Грн.

Дякуємо уряду Гройсмана і його шефа – корумпованого олігарха Порошенка за ЦІ “покращення”!
#харчування #Порошенко #Гройсман

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на дослідження Міністерства сільського господарства США (USDA), яке здійснює регулярний моніторинг витрат на харчування сімей в більш ніж 100 країнах світу.

“За даними USDA, кожен українець у 2018 році в середньому заплатив 858 дол. США за продовольчі продукти і безалкогольні напої. У загальній структурі споживчих витрат частка харчових продуктів при цьому становила 42,2%”, – говориться в повідомленні.

Відзначається, що статистичні дані дослідження підтверджують положення закону Енгеля, згідно з яким при зростанні доходів зменшується частка витрат на харчування. Одночасно, в абсолютному вираженні витрати на їжу збільшуються. Чим розвиненіша і багата країна, тим меншу частку витрат населення виділяє на продукти.Картинки по запросу "фото продукти харчування на базпрах""

Рейтинг очолюють США, Сінгапур, Великобританія, Ірландія, Канада, Швейцарія, Австралія і Австрія, жителі яких витрачають на їжу менше 10% своїх доходів.

У Німеччині, Нідерландах, Фінляндії, Катарі, Бельгії, Південній Кореї – до 15%.

Витратами на харчування в діапазоні 16-25% характеризуються Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія, Ізраїль, Уругвай, Кувейт, Китай, Туреччина та інші країни.

При цьому в Білорусі, Грузії, Росії, Узбекистані, а також в Йорданії, Індії, Македонії та Парагваї цей показник знаходиться в межах 30%.

Україна ж займає 93-е місце даного рейтингу, випереджаючи Уганду, де частка витрат на харчування – 44,2%, Казахстан (44,9%), Анголу (48,6%), Бангладеш (53,5%) і Нігерію ( 59,0%), яка займає останнє місце в списку.Картинки по запросу "фото продукти харчування на базпрах""

За даними Державної служби статистики України, в 2018 році одне домогосподарство витрачало на харчування 3963 грн в місяць. Найбільше грошей виділялося на м’ясо – 928 грн, хліб – 576 грн, молоко, сир і масло – 575 грн, овочі і картопля – 497 грн, а найменше – на безалкогольні напої (218 грн), яйця (124 грн) і рослинне масло (117 грн).

За підрахунками USDA, за актуальним валютним курсом в 2018 році видатки на продукти харчування на одну людину в Україні в рік становили 23 338 грн, а за інформацією Держстату – 22 538 грн.

Джерело

#корупція #влада #зарплата #пенсії #достаток