На голову Економіка Українці працюватимуть за 7 видами трудових договорів: які вони будуть?

Українці працюватимуть за 7 видами трудових договорів: які вони будуть?

207
0
Українці працюватимуть за 7 видами трудових договорів: які вони будутьУ схваленому Кабінетом міністрів проєкті закону “Про працю” передбачається, що в основі трудових відносин лежатиме письмовий договір між працівником і роботодавцем, загалом закон визначає 7 різновидів таких угод.

“Рамковий трудовий договір ми запропонуємо, але його зміст може варіюватися, робітник має право пропонувати пункти на свій розсуд”.

Схвалений урядом проєкт закону “Про працю” розширює можливості працевлаштування і захисту прав. В основі трудових відносин має бути тільки договір — угода працівника і роботодавця в письмовій формі із зазначенням всіх прав і обов’язків сторін (раніше закон допускав усні домовленості).

Документ визначає сім різновидів таких угод. Вони можуть бути безстрокові, строкові, короткострокові, сезонні, з нефіксованим робочим часом, учнівські та договори з домашніми працівниками.

Це означатиме затвердження на законодавчому рівні гнучкого графіку та дистанційної роботи. Зокрема, офіційно працевлаштуватися і працювати вдома зможуть мами в декретній відпустці і люди з інвалідністю. Нормальна тривалість робочого часу становитиме 40 годин на тиждень, а щоденне навантаження визначить роботодавець з урахуванням специфіки діяльності.

Автори законопроєкту радять вписувати в угоди всі важливі нюанси, і якщо згодом роботодавець домовленості порушить – звертатися з договором до суду (за порушення передбачені штрафні санкції).

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради проєкт закону “Про працю” 28 грудня, зараз документ перебуває на розгляді парламенту.

З моменту підписання Президентом закону у підприємств буде ще півроку, щоб привести у відповідність нормативно-правові акти, і ще рік – на перепідписання трудових договорів. На її думку, вже в лютому проєкт закону буде винесений на голосування у першому читанні.

Джерело