Економіка Українці одержують завищені платіжки за газ, а переплату не повертають: що робити

Українці одержують завищені платіжки за газ, а переплату не повертають: що робити

413
0

Українці отримують завищені платіжки за газ через помилки в облгазі або у разі, якщо вчасно (до 5-го числа) не подають показники лічильників. Водночас ті сім’ї, які до 1 травня платили облгаззбуту і мали передоплату, досі не можуть повернути свою переплату.

В обох випадках необхідно звертатись до облгазу з вимогою провести коригування рахунку, про це повідомляють у “Нафтогазі”. Як йдеться у їх роз’ясненні на офіційній сторінці у Facebook, споживач, щомісяця, з 1 по 5 число передає показники лічильника Оператору ГРМ (облгазу); Оператор ГРМ передає дані спожитого обсягу Оператору ГТС (Нафтогазу).Як провести перерахунок

“Тобто оператор ГРМ (облгаз) розраховує обсяг спожитого газу по якому постачальник здійснює розрахунок суми до оплати за постачання газу. Тому, якщо ви не згодні з нарахованими обсягами, зверніться, будь ласка, в облгаз для коригування. Після того, як ми отримаємо скориговані дані від облгазу, за вашим рахунком буде здійснено перерахунок суми до оплати”, – повідомляють у компанії.Зараз механізм автоматичного переказу коштів між компаніями, на жаль, не існує. “Зверніть увагу: згідно із законодавством України, ваш попередній постачальник не може відмовити вам у поверненні переплати”, – додають у “Нафтогазі”.

Як платити за газ менше?

Клієнти “Нафтогазу” мають змогу отримати знижку у розмірі 1% у тому випадку, якщо сплатять свій рахунок до 15-го числа. При цьому знижку можна використовувати наступного місяця.

Про це повідомляє прес-служба “Нафтогазу”. “Як отримати знижку за своєчасну оплату? Знижка для всіх клієнтів доступна в кілька кліків. Для цього потрібно сплатити рахунок в особистому кабінеті на my.gas.ua або в чаті GASUA до 15 серпня”, – йдеться у публікації.У компанії також зазначили, що Ощадбанк перераховує кошти комунальним підприємствам із 18 по 25 число щомісяця. Якщо у вас виникли питання щодо нарахування пільг/субсидій, слід звернутися до свого управління соціального захисту., раніше суд передав до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом (АРМА), 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем. Усі ці підприємства належать “Регіональній газовій компанії” Дмитра Фірташа.

Підприємства звинуватили у несплаті до держбюджету 1,48 млрд грн. Українці платять за доставку газу т. зв. облгазам. За газ гроші надходять постачальнику.

1,5 млрд грн, ймовірно, не було сплачено у період з 2017-го, тоді в тарифі не було коштів на плату до бюджету за використання мереж. За версією ДБР, компанія Фірташа отримала облгази з порушенням процедур.

#ГолосНароду

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я