На голову Новини Українці переплачують за енергоресурси майже вдвічі

Українці переплачують за енергоресурси майже вдвічі

163
0

Голова Тимчасової слідчої комісії з перевірки дотримання законодавства у сфері природних монополій щодо енерго-, тепло-, водо- та газопостачання Олександр Чубатенко повідомив, що в Україні оплата за надані енергоресурси і послуги майже вдвічі перевищує фактичні ресурси.

 Голова Тимчасової слідчої комісії з перевірки дотримання законодавства у сфері природних монополій щодо енерго-, тепло-, водо- та газопостачання Олександр Чубатенко повідомив, що в Україні оплата за надані енергоресурси і послуги майже вдвічі перевищує фактичні ресурси.

 

За його словами, кудись неконтрольовано йдуть десятки мільярдів гривень.

Чубатенко зазначив, що комісія направили низку запитів, щоб отримати звіт про витрачені кошти.

"Намагаємося докопатися до суті того, що відбувається знайти ключові причини, які б дали нам відповідь, зокрема, на такі запитання: чому в Україні в 1,8 рази, майже вдвічі оплата за надані енергоресурси і послуги перевищує фактичні надані ресурси і послуги, тобто надається 100 одиниць, умовно кажучи, а люди сплачують за 180 одиниць. Куди йдуть гроші, а це десятки мільярдів гривень?", – зауважив він.

За його словами, Державне агентство з енергоефективності не виконує своїх функцій і не контролює ситуації.

"Тарифи на централізоване опалення у Рівненській області майже 11 гривень за 1 кв. м, а в Одеській області 3 грн за 1 кв. м", – зазначив Чубатенко.

Як повідомляв iPress.ua, в Україні вранці та ввечері відключатимуть світло з 9:00 до 11:00 і 20:00-22:00.

Відключення окремих груп споживачів триватиме не більше двох годин, а графіки будуть введені в дію упродовж 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера ОЕС України.

Рішення вдатися до таких методів обумовлено розбалансуванням між виробництвом і споживанням електроенергії через дефіцит палива і гідроресурсів. Для кожного регіону встановлені конкретні ліміти потужності і в разі, якщо область перевищить споживання електроенергії, в дію вводяться графіки аварійних відключень.

Нагадаємо, 2 вересня так званий заступник губернатора міста Севастополя Андрій Атаманцев повідомив, що подачу електроенергії у Севастополь повністю припинять з 19.00 до 23.00 години. Раніше повідомлялося, що впродовж місяця українська держкомпанія "Укренерго" на період з 2 по 30 вересня щодня на шість годин припинятиме подачу електроенергії до Криму.

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв поставив перед урядом РФ завдання домогтися повної енергетичної незалежності Криму від України.
Він сказав, що це не робиться ні за день, ні за місяць, це досить складний процес.

Пізніше постачання електрики до Криму можуть повністю припинити у випадку порушення лімітів.

 

Джерело: ipress

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я