Новини Українці можуть менше платити за енергоресурси

Українці можуть менше платити за енергоресурси

307
0

Як скоротити витрати на енергоресурси, – цим питанням в умовах кризи цікавиться все більше українців. Експерти підтверджують: зменшити суму рахунку за енергоносії реально.

Як скоротити витрати на енергоресурси, – цим питанням в умовах кризи цікавиться все більше українців. Експерти підтверджують: зменшити суму рахунку за енергоносії реально.

 

Українці почнуть платити менше за житлово-комунальні послуги, коли проведуть тепломодернізацію будинків, встановлять лічильники на зрізі будинку і в кожній квартирі, а також коли мешканці об’єднаються в ОСББ і спільно будуть вирішувати проблеми свого будинку з ЖЕКом. Про це розповів заступник гендиректора Центру досліджень енергетики, колишній заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Васильєв, передає «ГолосUA».

 

«По-перше, у всіх будинках повинні стояти лічильники: на газ, електрику, тепло, холодну та гарячу воду. По-друге, лічильники на всі енергоресурси повинні стояти і в наших квартирах, бо тільки тоді ми зможемо враховувати, скільки енергії споживає дім і кожна квартира», – зазначив пан Васильєв.

За його словами, різниця, яку налічує ЖЕК між оплаченою нормою спожитого газу і недобором ресурсу, стає основою для корупції.

«В результаті ми платимо двічі: за тарифом, а також податки, які йдуть з бюджету на закупівлю цього газу», – уточнив експерт.

Пан Васильєв зазначив, що утеплення будинків в шаховому порядку, яке зараз впроваджується, небезпечно: через це будинки можуть почати розвалюватися. До того ж, це неефективно, тому що тепломодернізуватися повинен весь будинок.

Експерт додав, що наразі в Україні дуже гостро стоїть проблема зношеності тепломереж: у більше ніж половини з них закінчився термін експлуатації – близько 50 років.

 

«По суті, через ті мережі, які є під землею наших міст, ми опалюємо повітря і землю. Тому необхідно прийняти рішення щодо утеплення мереж, тому що центральне опалення – це добре, але неефективно. Зрештою, необхідно, щоб теплопункти були в кожному домі, а обігрів здійснювався з дому на квартири мешканців, як це відбувається, наприклад, у Польщі», – резюмував він.

Як раніше повідомляла ««Україна Комунальна»,», українські теплоелектростанції будуть відчувати дефіцит вугілля протягом всього опалювального періоду. У цьому переконані експерти на підставі того, що добова норма використання вугілля ТЕС збільшилася.

 

Источник: «Україна Комунальна»

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я