На голову Новини Україна відтягнула прихід енергетичної катастрофи

Україна відтягнула прихід енергетичної катастрофи

152
0

Україна продовжує намагатися вирішувати питання з закупівлями природного газу і вугілля. Хто і за скільки «поділиться» з країною енергоресурсами

Україна продовжує намагатися вирішувати питання з закупівлями природного газу і вугілля. Хто і за скільки «поділиться» з країною енергоресурсами

 

Як повідомляє Україна комунальна Україна продовжує працювати над вирішенням енергетичних проблем. На початку минулого тижня Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин відзвітував, що з 1 по 4 січня цього року в Україну було поставлено близько 100 тис. тонн вугілля з Російської Федерації. В Міненерго зазначають, що перебоїв з постачаннями палива не спостерігалося.

 

Пізніше в Міністерстві енергетики заявили, що в січні планують імпортувати ще близько 620 тис. тонн твердого палива з Росії.

«У січні у нас завдання – 120 тисяч для «Центренерго» і близько 0,5 млн тонн за контрактами ДТЕК. Це я кажу про російське вугілля», – сказав заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков. За його словами, попередньо ціна російського вугілля складе близько 73 дол. за тонну.

Примітно, що 8 січня Україна заплатила за дві суднові партії вугілля з Південноафриканської республіки.

«Щойно ми купили ще два судна вугілля з ПАР, скоро вони будуть тут», – сказав голова Міненерго Володимир Демчишин.

 

Також в енергетичному відомстві назвали ціни на тверде паливо з ПАР. За словами заступника Міністра Юрія Зюкова, закуплені держпідприємством «Укрінтеренерго» п’ята і шоста суднові партії південноафриканського вугілля обійшлися в 99 дол. за тонну (з доставкою на Зміївську і Трипільську ТЕС).

«Перші два судна були придбані «Укрінтеренерго», третє-четверте купила компанія ДТЕК, п’яте-шосте – «Укрінтеренерго». П’яте вже зараз вивантажене в порту TIS. Ще декілька днів і це вугілля надійде на електростанції «Центренерго»… Перше вугілля купувалося за 112 доларів за тонну з доставкою на станції – це 86 доларів за тонну на умовах CIF плюс логістика (це був серпневий контракт)… У зв’язку з тим, що змінилися індекси і цінова політика на вугілля і на логістику, на сьогодні це вугілля уже придбано за 99 доларів за тонну з доставкою на станцію», – сказав він.

Пан Зюков зазначив, що порівняно з першими двома судновими партіями, п’ята і шоста партії «Укрінтеренерго» на 2,059 млн дол. дешевше. За словами заступника Міністра, неналежна якість була лише в першій судновій партії вугілля з ПАР.

Втім, ГПУ продовжила наполягати на завданні збитків державі від закупівлі вугілля з ПАР і його низькій якості.

«Згідно з матеріалами попереднього розслідування, на сьогоднішній день ми вважаємо доведеним, що керівник державного підприємства «Укрінтеренерго» шляхом неправомірного складання контракту на придбання вугілля (з ПАР – ред.) завдав розтрату державних коштів у сумі понад 846 млн грн», – сказав перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Святослав Лаганяк. За його словами, Генпрокуратура встановила, що в постачанні вугілля з ПАР в Україну мала місце «дуже велика корупційна складова». Пан Лаганяк нагадав, що вугілля доставлялося з ПАР за завідомо завищеною ціною і було неналежної якості.

Варто зазначити, що українській владі за перші дні 2015 року вдалося вивезти кілька тисяч тонн вугілля з шахт Донбасу, які перебувають на тимчасово підконтрольних бойовикам територіях. Вранці 5 січня в Міненерго повідомили: «З Донбасу був поставлений невеликий обсяг, оскільки були свята і, в принципі, там залізниця не працювала, то не відвантажували… Близько 3 тис. тонн вугілля марки А зайшло за ці дні. Поставки йдуть».

Відзначимо, що деякі події, що відбулися на тижні, що минає, внесли корективи в газову ситуацію в нашій країні. У четвер 8 січня стало відомо, що реверсні поставки природного газу в Україну можуть зрости вже у січні. Причиною цього може стати майбутній запуск угорсько-словацького газопроводу. Відповідний запит щодо дозволу запуску цього газопроводу вже направлений до єврокомісії.

«Угорсько-словацький газопровід може бути введений в дію вже в цьому місяці, відповідні документи для отримання дозволу направлені до Єврокомісії», – сказав держсекретар з питань енергетики Угорщини Андраш Арадски.

При цьому, в «Укртрансгазі» відзвітували, що Україна скоротила імпорт російського газу у 2014 році майже вдвічі порівняно з 2013.

«У 2014 році з РФ для потреб України було імпортовано 14,5 млрд куб. м газу, що на 11,3 млрд куб. м менше показників попереднього року», – повідомляла прес-служба. Таким чином, обсяг природного газу, який був імпортований з РФ становить 36,2% від загального балансу блакитного палива, яке надходило протягом 2014 року у вітчизняну газотранспортну систему. Протягом грудня місяця 2014 року з РФ в Україну було імпортовано 518,2 млн куб. м газу.

 

Європа у свою чергу чекає підвищення тарифів на газ для українських споживачів. У Єврокомісії зазначають, що це забезпечить продовження виконання макрофінансової програми кредитування України.

«Ми очікуємо, що в Україні відбудеться підвищення ціни на газ для споживачів. Але це вже справа уряду – як, за яким графіком втілити це рішення в життя», – сказав представник Єврокомісії. Він також підкреслив, що підвищення тарифів на енергоносії для населення є однією з домовленостей, яка була досягнута між МВФ та українським урядом.

 

Катерина Білоус

Джерело: Україна комунальна

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я