Війна Україна відмовилась від танків з Європи: що не так

Україна відмовилась від танків з Європи: що не так

289
0

Україна відмовилася від імпорту старих танків Leopard з Німеччини. Виявляється техніка настільки зношена, що її не можна використовувати.

На початку вересня в Україну прибули перші десять танків Leopard 1, які були подаровані Данією, Німеччиною та Нідерландами. Решта техніки, як повідомлялось, знаходилась в дорозі. У вівторок німецьке видання Spiegel заявило, що Київ відмовився прийняти цю партію танків через їх поганий стан і потребу в ремонті. А сьогодні Міноборони Данії підтвердило, що техніка настільки зношена, що її не можна використовувати.

Україна направила групу фахівців до польського міста Жешув для перевірки німецьких танків Leopard, призначених для ЗСУ. На місці експерти виявили, що техніка була сильно зношена під час навчань українських військових у Німеччині та потребує ремонту.

Крім того, як уточнюють німецькі журналісти, кілька з десяти танків Leopard 1A5, які вже були передані Україні в липні, зазнали подібних проблем і вийшли з ладу.

Німеччина пообіцяла надати Україні понад сто танків Leopard 1A5. Ці танки були зняті з озброєння Бундесверу майже десять років тому. Однак, оскільки багато моделей все ще були на зберіганні, фахівці швидко відновили їх у робочому стані.

“Проблеми, що виникли, свідчать про численні помилки в плануванні поставок танків. Невдовзі після прийняття політичного рішення про постачання танків інсайдери заговорили про проблеми з техобслуговуванням і постачанням запчастин, які можна було передбачити”, – говориться в матеріалі.

Зараз Берлін має на меті швидко навчити українських техніків самостійно підтримувати танки Leopard 1 у справному стані та виконувати багато дрібних ремонтних робіт.

Брак від Данії

Сьогодні видання TV2 з посиланням на Міноборони Данії підтвердило, що Україна дійсно відмовилася від німецьких танків через те, що вони були настільки зношені, що їх не можна було використовувати.

“Ще десять танків передали Україні, але досі вони знаходяться в Польщі. Згідно з інформацією, два з цих танків мають серйозні несправності”, – сказав глава оборонного відомства Данії Троельс Лунд Поульсен.

За його словами, 12 із 20 танків, які Копенгаґен передав для Києва, також виявились несправними. Зокрема йдеться про Leopard 1A5.

Відсутність запчастин

Прессекретар міністра оборони Німеччини Борис Пісторіус сказав, що неможливо коментувати конкретний випадок із десятьма бракованими німецькими танками. Проте стверджує, що загалом зараз не вистачає запасних частин і персоналу для ремонту машин.

З інформацією німецьких ЗМІ, Україна також немає відповідних механіків, які б могли виправити серйозні несправності в Leopard 1A5, тому німецька оборона компанія FFG, яка відповідає за відновлення танків, розпочне ремонт техніки самостійно вже наступного тижня.

Який вплив матиме це на фронт

Те, що Київ отримує браковані танки, не є визначальним для результату на полі бою, вважає доцент кафедри стратегії та військових досліджень Академії оборони Норвегії Петер Вігго Якобсен.

“Це, звичайно, погано, що провалився контроль якості і що Україна отримує техніку, яка не працює на повну. Проте це не є вирішальним на полі бою, якщо число браку незначне. Проте зрозуміло, що цю проблему потрібно виправити”, – сказав експерт для TV2.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я