На голову Новини Україна припинила експорт вугілля до Росії, – ЗМІ

Україна припинила експорт вугілля до Росії, – ЗМІ

157
0

 Єдина російська електростанція, що закуповувала українське вугілля, Новочеркаська ГРЕС, заявила про проведення конкурсу на нового постачальника вугілля. Про це повідомляє РБК-Україна.

 Єдина російська електростанція, що закуповувала українське вугілля, Новочеркаська ГРЕС, заявила про проведення конкурсу на нового постачальника вугілля. Про це повідомляє  РБК-Україна.

 

За даними підконтрольної «Газпрому» компанії ОГК-2, яка керує Новочеркаською ГРЕС поряд з 10 іншими російськими електростанціями, причина – в небажанні українського холдингу ДТЕК Ріната Ахметова продовжувати контракт на постачання вугілля (антрацитний штиб, вважається відходом вуглевидобутку).

 

Контракт між ОГК-2 і ДТЕК закінчився у квітні 2014 року, каже прес-секретар ОГК-2 Дмитро Філатов. За його словами, обсяг поставок на Новочеркаську ГРЕС (забезпечує енергією промислову, південно-західну частину Ростовської області) торік з українського боку склав трохи більше 400 тис. т. Цього року поставок вугілля з України не буде точно, зазначив співрозмовник.

 

За словами доцента Московського державного гірничого університету Льва Кузяєва, Новочеркаська ГРЕС спожила у 2013 році близько 3 млн т вугілля, з них українське вугілля – близько 15%. Ці поставки на суму близько $20 млн складають весь український вугільний експорт до Росії. Загалом у Росії з вугілля виробляється не більше п’ятої частини всієї електроенергії.

 

Як зазначає провідний експерт Центру політичної кон’юнктури Росії Дмитро Абзалов, основною причиною, через яку українська сторона відмовилася продовжувати контракт з ОГК-2, може бути неспокійна ситуація на кордоні з Україною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я