Війна Україна – найбільш замінована країна світу: скільки української території забруднено мінами

Україна – найбільш замінована країна світу: скільки української території забруднено мінами

278
0

Внаслідок російської агресії за ступенем забрудненості території вибуховими пристроями Україна зараз є чи не найнебезпечнішим місцем на планеті.

У Національній поліції України станом на зараз третю частину території України вважають замінованою. У число замінованих територій входять як деокуповані землі, так і ті, де поки ще знаходяться російські терористи.

Згідно з даними Mines Advisory Group, на цей час Україна є найбільш замінованою територією світу, випереджаючи попередніх «лідерів» – Афганістан і Сирію.

Загальна площа замінованих територій в Україні – приблизно 170-180 тисяч кв. км. Якщо провести аналогію з іншими країнами, це:

  • Половина площі Німеччини;
  • або третина площі Франції;
  • або вісім Ізраїлів;
  • або майже шість Бельгій;
  • або ж чотири Естонії.

Найбільш замінованою територією в Україні на сьогодні вважається Херсонська область – під час втечі окупанти залишили на правому березі неймовірну кількість мін усіх видів, а зараз посилено мінують лівобережжя.

На повне розмінування української території після війни, за оцінками експертів, піде не менше п’яти років. Це при тому, що з початку російської агресії ДСНС провела величезну роботу, вилучивши майже 326 тисяч вибухонебезпечних предметів і майже три тонни вибухівки.

До речі, найчастіше з початку війни піротехніки та сапери працювали в Харківській області (15,2 тисячі разів), найменше – на Черкащині (1,1 тисячі разів).

В Україні створять Центр гуманітарного розмінування, виконуватиме функції аналітичного центру й покращить координацію між відомствами.

Про це повідомив прем’єрміністр Денис Шмигаль у Telegram.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я