На голову Новини Україна готується до введення воєнного стану. Що це означає для простих українців?

Україна готується до введення воєнного стану. Що це означає для простих українців?

182
0

Президент України Петро Порошенко планує ініціювати законодавчі зміни для посилення обороноздатності України в разі неприпинення вогню 15 лютого.Про це він сказав під час передачі техніки українським прикордонникам у суботу в Києві

Президент України Петро Порошенко планує ініціювати законодавчі зміни для посилення обороноздатності України в разі неприпинення вогню 15 лютого.Про це він сказав під час передачі техніки українським прикордонникам у суботу в Києві

 

 

"Ще до Мінська на засіданні Кабінету міністрів України, я попередив, що нам потрібно буде у випадку, якщо миру не буде, приймати дуже важке, але необхідне рішення про введення воєнного стану. Ще раз підкреслюю: у цьому випадку воєнний стан буде введено не тільки в Донецьку і Луганську, а й по всій країні", — зазначив Порошенко.

 

Варто зазначити, що наразі ситуація у районі проведення антитерористичної операції характеризується загостренням військового протистояння між російсько-терористичними угрупованнями та українськими підрозділами. Терористи продовжують переміщувати на територію України додаткові сили та накопичувати військову техніку і боєприпаси.

 

За останню добу 7 українських військовослужбовців загинули, 23 отримали поранення.

 

За інформацією прес-центру АТО, за минулу добу терористи втратили майже 100 осіб, ще близько 180 отримали поранення.

 

Враховуючи зазначене, введення воєнного стану виглядає цілком реальним.

 

Що ж означає введення воєнного стану?

 

Всі сили – на оборону

 

На території, на якій уведено воєнний стан, військове командування разом із іншими органами влади або й самостійно має право запроваджувати трудову повинність і залучати громадян до суспільно корисних робіт.

 

Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, в ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їх наслідків.

 

При цьому тривалість виконання таких робіт і їх оплата встановлюються відповідно до українського трудового законодавства.

 

Крім того, військовому командуванню надається право використовувати потужності, ресурси та майно підприємств і організацій усіх форм, а також окремих громадян.

 

Пред’явіть документи

 

Під час воєнного стану може бути запроваджена комендантська година – тобто заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів.

 

Вводиться особливий режим в’їзду та виїзду з території, на котрій запроваджено воєнний стан, може бути обмежено рух транспортних засобів та свобода пересування як громадян України, так і іноземців.

 

Призовникам та військовозобов’язаним можуть заборонити змінювати місце проживання без відома військового командування.

 

Військове командування отримує право перевіряти у людей документи, а також оглядати їхні речі та автомобілі.

 

Людей, а також підприємства та матеріальні цінності можуть евакуйовувати.

 

Тимчасові обмеження

 

В умовах воєнного стану повністю забороняється проведення страйків.

 

Військове командування отримує право порушувати питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо "вона загрожує суверенітету, національній безпеці України, її державній незалежності та територіальній цілісності, життю громадян".

 

У той же час не можна говорити, що під час воєнного стану права людини стають чистою умовністю: закон передбачає цілий список прав, обмежувати які навіть у таких скрутних обставинах забороняється.

 

Йдеться, зокрема, про заборону тортур і принизливого поводження або покарання. Громадяни зберігають право на справедливий суд і правову допомогу. Їх не можна змушувати свідчити проти себе та своїх рідних і близьких.

 

Інформація під контролем

 

На час дії воєнного стану військове командування отримує повноваження щодо контролю підприємств зв’язку, видавництв, телерадіоорганізацій та навіть театрів.

 

Воно може використовувати радіостанції, телецентри та друкарні для військових потреб і проведення роз’яснювальної роботи серед військ і цивільного населення.

 

Військові можуть заборонити роботу аматорським радіостанціям та передачу інформації через комп’ютерні мережі.

 

Якщо ж якась організація чи окремий громадянин порушить ці вимоги, у нього можуть вилучити радіопередавальне обладнання, теле-, відео- та аудіоапаратуру, комп’ютери або ж інші засоби зв’язку.

 

Що з парламентом?

 

Якщо у цілій державі або в окремих її місцевостях вводиться воєнний стан, парламент збирається без скликання і працює в сесійному режимі.

 

Поки триває термін дії цього стану, розпустити парламент не можна. До речі, такий самий імунітет від розпуску отримує Верховна Рада Криму.

 

Не можуть бути припинені повноваження омбудсмана, міністерств, органів місцевого самоврядування, судів та прокуратур.

 

Протягом воєнного стану не можна змінювати Конституцію України і Криму, проводити вибори президента та парламенту України, а також органів місцевого самоврядування. Так само забороняється проводити всеукраїнський і місцевий референдуми.

 

До слова, воєнний стан скасовується указом президента у разі "усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності".

 

Джерело: vpoltave.pl.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я